Robin-Ruuben – 31. rasedusnädal, 1800g

Sündinud
31. nädal
Kaal
1800g
Pikkus
42cm

Katkemisohuga läksin haiglasse juba kaks nädalat varem. Ühel hetkel tuli pisut verd ja kohe tulid ka veed. Täpset põhjust, miks Robin-Ruuben varem sündis, arstid öelda ei osanud. Üheks riskiteguriks peeti platsenta osalist asetust emakakaelal, seega oleks keisrilõige tehtud ka siis, kui ma oleksin oma nädalad täis kandnud.

Eelmised kolm poega sündisid ajalistena, raseduse ajal mingeid probleeme ei olnud. Sündides oli poja Apgari hinne 7/7, kerge hingamispuudulikkus. 40 minutit pärast sündi hingamispuudulikkus süvenes ja last intubeeriti. Teel Paidest Tallinna reanimatsiooni vajas ta elustamist, kohale jõudes vahetati veri välja (olevat mingi kerge allergia). Last nägin viiendal päeval.

Esimene diagnoos: RSD III-IV aste (raske hingamispuudulikkus). Kopsud tööle ei hakanud, kahel korral sai surfaktantravi. Ka siis vajusid kopsud kordamööda sagarate kaupa kinni.

Reanimatsioonis olles sai bakterid (Klebsiella ja MRSE), mistõttu viidi isolaatorisse. Kokku oli reanimatsioonis kaks nädalat. Koju saime 1,5-kuuselt.

Aastaselt on Robin-Ruuben vägagi tragi ja nutikas. Suus on 16 hammast (esimesed hambad tulid juba kolmandal kuul – ilusad, valged, terved). Füüsiline areng on pisut aeglasem kui mu kolmel ajalisel lapsel oli, seega arvestan 2 kuud vanusest maha. 8-kuuselt käisime massaažis, kuna jala-ja taguotsalihased olid nõrgad. Enne kuuri lõppu hakkas roomama ja sealtmaalt on kiiresti edasi arenenud ka füüsiliselt. Vaimse poole pealt ei saa midagi halba öelda. Saab väga paljust aru, ütleb ise 3 sõna ja on igati nutikas. Aastaselt kaalub 9690 grammi ja on 74 cm pikk.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options