Meist

Enneaegse lapse sünd on ootamatu ja tekitab vanemates palju küsimusi ja muresid. Minu laps sündis sügavalt enneaegsena kaaludes kõigest 800 grammi. Esimesed kolm kuud me elasime teadmatuses ja päev korraga – lapse seisund oli väga raske ja kriitiline. Sel hetkel tundsin ma end väga üksikuna ja elasin pidevas süütundes. Kui laps sai ühe aastaseks, hakkasin ma mõtlema, et kuidas muuta raske kogemus veidi paremaks? Kuidas vähendada süütunnet? Kuidas öelda vanematele, et sa ei ole üksi? Rääkisin sellest soovist ka teistele enneaegsete laste vanematele ja nii sündis MTÜ Enneaegsed lapsed. Kristel Kukk, MTÜ Enneaegsed lapsed asutaja

MTÜ Enneaegsed Lapsed loodi enneaegsete laste vanemate poolt 16. detsember 2013. Meie eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine, nende murede ja vajaduste märkamine, teadvustamine ning ühiskonnas enneaegsusega seotud teemade laiapõhjalisema mõistmise soodustamine.

Meie suurim soov on, et enneaegse lapse vanemad ei tunneks end üksi ja üksildasena sel keerulisel ajal. Vahel ongi vaja vaid selget ausat teavet, olemasolemist, sõbralikku õlapatsutust, kallistust, naeratust, usku paremasse homsesse. Vahel on vaja palju enamat. Me anname endast parima, et sellest raskest kogemusest läbitulemine ei mataks kedagi enda alla ja aitaks mõista enda võimalusi ja tugevusi.

Meil on meie isiklikud kogemused ja me väärtustame seda. Ehkki need võivad olla väga erinevad ja isemoodi, siis kahtlemata on neis kõigis mingi ühisosa – just see keerulisest olukorrast läbitulemise ja ellujäämise kogemus. Me usume, et kogemus ühendab ja loob teineteisemõistmise. Selleks, et olla lähemal ja vahetult enneaegselt sündinud lapse lähedastele toeks, on osa liikmeid me meeskonnast läbinud kogemusnõustaja koolituse.

Et tõhusamalt toetada enneaegse lapse ja tema pere huvisid, perekeskset lähenemist, teeme me tihedalt koostööd nii erinevate spetsialistide kui ka rahvusvaheliste enneaegsete laste vanemaid koondavate organisatsioonidega. Meid seob kindel veendumus, et üheskoos saab palju jõulisemalt kaasa aidata sellele, et maailmast saaks parem ja turvalisem paik ka enneaegselt sündinud lapsele ja tema lähedastele.

Kõik algas ja algabki meist endist. Me hoolime ja märkame oma inimesi. Ka teie olete meie inimesed.

Tutvu meie põhikirjaga:
Mittetulundusühing Enneaegsed lapsed põhikiri

Tutvu meie eetikakoodeksiga:
MTÜ Enneaegsed lapsed eetikakoodeks

Kui ka sul on ideid või soove, mida peaks enneaegselt sündinud laste ja nende perede heaks ära tegema, siis kindlasti kirjuta kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options