Enneaegsed lapsed

Menüü

Lapse tervis

Enneaegsetel vastsündinutel esineb kõikide elundite talitluse ebaküpsus, selle tõttu on nende vastupanu sünnistressile, mitmetele haigustele ja kohanemisraskustele vähene. Nad vajavad head hooldust ja toitmist, kohanemise jälgimist ja ravi vastavalt vajadusele. Enneaegselt sündinud lapsed vajavad aparaadijälgimist ja viibivad haiglas kauem kui ajalisena sündinud. Tavaliselt viibitakse haiglas 3-5 nädalat, kuid osa lapsi vajab haiglaravi kauem. Mõnedel juhtudel tuleb emal ja lapsel haiglas veeta mitu kuud.

Enneaegsed lapsed - tervis

Enneaegse lapse kohanemisele mõjub igati positiivselt lapsevanemate osalemine hooldusprotsessis; toetuse, hoolivuse ja armastuse pakkumine oma lapsele. Kui lapse seisund lubab, võib ka intensiivravil olevale lapsele rakendada nn känguruhooldust – hoida last võimalikult palju ema keha ligi. Varajane abi ja õige hooldus parandavad oluliselt enneaegse lapse hilisemat tervist. Õigeaegne abi ja ema lähedus aitavad kiirendada beebi kohanemisprotsessi ja vähendada raskete tüsistuste ohtu, millest tulevikus kujuneksid välja krooniliseks haigused või puuded.

Enneaegselt sündinud laste haiguste kohta saate täpsemalt lugeda siit: Enneaegne laps – haigused. Juhendmaterjal lapsevanematele.