fbpx

Heategu

Enneaegselt sündinud laps ja tema lähedaste heaolu on meile väga olulised. Iga päev ja hetk astume me sammukese parema maailma suunas. See usk ja lootus peab meile jääma, sest see viib meid päriselt edasi. Sinul on võimalik anda ka oma panus nende lihtsate, aga nii oluliste püüdluste elluviimisel, sest koos suudame me palju enamat!

 Meile on oluline, et igal enneaegselt sündinud lapsel oleks võimalus saada osa perekesksest ravist. Enneaegselt sündinud beebid viibivad sageli oma esimesed elunädalad ja –kuud haiglaravil. See kogemus võib kogu pere jaoks olla emotsionaalselt ja füüsiliselt väga kurnav ja keeruline. Vastsündinule on söögi, soojuse ja puhta mähkme kõrval kõige olulisemad tema kõige lähemad ja see, et nad ennast hästi tunneksid. Pere lähedus on veelgi tähtsam, kui lapse elu algus tuleb veeta haiglas ärevalt piiksuvate aparaatide keskel. Vahel ka sügavas hirmus ja teadmatuses tuleviku ees. On teada, et perekonna kaasamine intensiivraviosakonnas viibiva vastsündinu eest hoolitsemisesse on emotsionaalselt kasulik nii vastsündinule endale kui ka tema vanematele. Perekeskse ravi rakendamisel ei lahutata teineteisest ema ja last.

Meie südameasi on enneaegselt sündinud laste perekeskse ravi edendamine ja see, et iga pisikese ime kõrval oleks talle kõige lähedasemad inimesed, kes toetavad teda ja teineteist. Omalt poolt oleme juba aidanud haiglas viibivaid vanemaid imetamise toetamise abivahendite ning muude vajalike tarvikute soetamisega, mis soodustavad perekesksust. Imetamine on tihtipeale üks vähesed asju, mida ema saab oma enneaegse lapse heaks teha tema esimestel elupäevadel, nädalatel või kuudel. Imetamise tähtsus enneaegselt sündinud lapse arengus ning ema ja lapse vahelise sideme loomisel, hoidmisel ja toetamisel on märgilise tähtsusega.

Me usume, et teadlikkuse tõstmine on väga oluline. Teadlik ühiskond saab läbi mõistmise toetada enneaegse lapse ja tema lähedaste paremat elukvaliteeti. Teadlik lapsevanem saab omakorda paremini toetada enda last tema arengus ja võimalikes võitlustes. Selleks, et teadmine ja teadlikkus leviks, oleme me koostanud erinevaid jaotusmaterjale, korraldanud üritusi, koolitusi ja infopäevi. Me oleme näinud ja tajunud oma tegemiste vilju ja nende mõju. Vajadus samal rindel veel intensiivsemalt jätkata on ilmne. Meie koduleht ja FB grupid toetavad meid igapäevaselt selle missiooni elluviimisel.

Ka Sinul on võimalik meile sellel teel toeks olla!

Oma panuse anname me enneaegselt sündinud laste perede toetamisele ka läbi kogemusnõustamise. Meie meeskonna kriisikogemusega koolitatud nõustajad pakuvad oma teadmisi ja toetust Ida-Tallinna Keskhaiglas, Tallinna Lastehaiglas ja Pelgulinna Sünnitusmajas. Sinu toetus aitab meil arendada kogemusnõustamise teenust ja koolitada uusi kogemusnõustajaid, et pakkuda veel rohkematele lastevanematele vajalikku tuge. Kogemusnõustamise koolitust korraldab ja viib läbi meie koostööpartner MTÜ Kogemuse Jõud.

 MTÜ Enneaegsed lapsed on liitunud annetuse kogumise hea tavaga. Loe lähemalt siit. 

Enneaegne laps võib välja näha pisike ja õrn, aga ära alahinda tema vaprust.

MTÜ Enneaegsed lapsed pangarekvisiidid püsiannetuseks või ühekordseks ülekandeks:

Swedbank: EE492200221058793779
Seb: EE251010220249430227
LHV pank: EE237700771002467527

Annetust on võimalik teha ka otse läbi meie e-poe pangalingi kaudu:

 

 

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options