Maskott Pingu

Tere,

mina olen pingviinipoeg Pingu!

Ma sündisin enneaegsetele lastele ja nende sõpradele rõõmu tooma. Mind on ilmale toonud ja üles kasvatanud truud ning hoolitsevad vanemad. Olen terve ja krapsakas, sest mind on mu ema ja isa mind väga hoidnud ning mulle lähedust pakkunud. Olen rõõmus selle üle, et nad on leidnud üksteist kogu eluks ja kinnitanud seda kiviga.

Ma olen alati oma oma kallide sõprade jaoks olemas, aitan neid muredes ja rõõmustan koos kaunitel hetkedel. Soovin, et kõikide inimeste elus säraks päike iga päev!

Mulle meeldib väga käia erinevatel üritustel, tule ja otsi mind üles.

Kallistan palavalt!

Pingu
Miks valisime just pingviini?
  • Poegi hauvad ja hooldavad mõlemad vanemad (ka enneaegse lapse puhul on äärmiselt oluline nii ema kui ka isa toetus).
  • Pingviinid on väga truud abikaasad ja hoolitsevad oma järglase eest üheskoos. Emane pingviin muneb korraga ainult ühe muna. Ta jätab muna isaslinnu hoolde, kes hakkab seda hauduma. Isaslind asetab muna hoolikalt nahavoldi alla varjule. Ta haub püsti seistes kaks kuud, sel ajal ei söö ta kordagi. Emaslind sööb hoolega kala, et kooruva poja jaoks toidutagavara koguda. Esimesed kaks elukuud veedab poeg soojas oma vanemate jalgade vahel. Aastavanune pingviinipoeg on saanud täisealiseks. Koorunud poja ellujäämine sõltub täielikult ta vanematest ning seda eriti kahel esimesel elukuul.
  • Pingviinipaar jääb kokku kogu eluks ning kui õige paariline on leitud, siis ettepanek kooseluks ei tehta küll sõrmusega vaid hoopis kiviga.

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options