Anette – 30. rasedusnädal, 1140g

Sündinud
30. nädal
Kaal
1140g
Pikkus
33cm

Kuni kuuenda raseduskuu lõpuni oli kõik väga hästi. Rasedusnädalaid oli 27, kui mind kodust kiirabiga haiglasse viidi, sest vererõhk oli kõrge ja uriini ei tulnud enam piisavas koguses välja. Kui kiirabiga haiglasse jõudsime, siis rõhk oli ikka kõrge ja arstid kartsid, et samal õhtul tuleb rasedus lõpetada.

Aga õnneks ei pidanud, kuna nad hakkasid rohte manustama mulle järgmisest päevast ja järgmine päev tehti ka kopse ettevalmistav süst, kuigi dr.Forlova käis põhimõtteliselt iga päv jutuga, et see rasedus tuleb iga hetk lõpetada. Õnneks suutsime rasedust kolm nädalat säilitada. 30+1 tuli rasedus aga lõpetada, kuna preklampsia ei allunud enam ravile.

Mäletan seda, et kell oli 23.15 kui dr.Mesi tuli, ütles, et enam me venitada ei saa ja nii mind valmistati ette keisriks. 22.juuni öösel sündiski keisri abiga imepisike Anette, tema pikkuseks
oli 33cm ja kaalus ainult 1140g. Kellaaeg oli, kui ta välja võeti minu seest, 00.46.  Anette õige tähtaeg  oleks pidanud olema 29.august – 1.september.

Anette võeti kõhust välja, kuna ta häält kordagi ei teinud, viidi ta kohe minu juurest minema ja  ma teda isegi ei näinud. Anette viidi Pelgulinna sünnitusmajast Tallinna Lastehaiglasse.  Sain nii palju teada, et esimesed hingetõmbed tegi ise. Kui ma ise kaks päeva peale keisrit Anettet vaatama läksin , ütles tema arst dr.Maarja Hallik, et ta ei vaja lisahapniku ,et see C-Pap on sellepärast ninas, et puhub puhast hapniku talle hingamiseks.

Reanimatsiooni osakonnas oli Anette ainult nädalake, siis viidi ta üle intensiivosakonda ja oli vaja ainult kosuda. Anettele tehti  neljandal päeval vereülekanne, kuna hemoglobiin oli madal. Kui ma ei eksi, siis kuvöösis olime kokku ainult kaks nädalat. Kuvöösist saime välja ning pandi meid soojendusmadratsi peale, kus me olime ainult neli või viis päeva ja siis õde ütles,  et Anette hoiab ise enda temperatuuri ja võtame soojendusmadratsi ära. Loomulikult viidi meid ettepoole intensiivi, kus me olime äkki nädala ja siis arst arvas, et võiks meid kolmandale saata, kuna ma olin valmis tema eest ise hoolitsema.

Kolmandal korrusel kosusime ilusti ja aina rohkem oskas lutipudelit imeda nii, et sondist saime ka kolmandal korrusel lahti. Lisaks tehti seal veel üks vereülekanne, kuna hemoglobiin oli madal. Koju saime esimesel augustil kaaluga 1925g.

Praegu on Anette neljakuune ja väga ilusti kaalust juurde võtnud. Viimasel arsti külastusel oli kaal 4100g ja pikkus 54.5 cm. Kosume väga ilusti!

Põhjus miks laps varem sündis oli preklampsia.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options