Cristofer – 28. rasedusnädal, 1062g

Sündinud
28. nädal
Kaal
1062g
Pikkus
37cm

Raseduse kolmandal kuul olin kolm kord tilguti all oksendamisega. Aga kõik algas ühel ilusal suvepäeval, kui mul hakkas selg valutama. Esimesel päeval ei olnud midagi hullu, arvasin, et magasin selja ära vms… Aga järgmisel päeval läks valu aina hullemaks, siis mees juba ütles, et käi arstil.

Tuli minuga kaasa, tehti vereproovid ja uuriti lapse seisu. Tol hetkel oli temaga kõik korras. Kui hommikul haiglasse tagasi läksin, sain vereproovi vastused, mille järgi minu veri polnud korras ja ka uriin mitte. Tehti uus vereproov ning siis minu günekoloog Põlvas Dr. Kõiv otsustas, et nüüd tuleb minna kiirabiga Tartusse, kuna minu vererõhk oli väga kõrge ning mul on rasedustoksikoos. Tehti ka üks lapse kopse ettevalmistav süst enne sõitu.

Kui Tartusse jõudsin, siis tehti kohe ultraheli ning selgus et ruttu-ruttu tuleb erakorraline keiser. Ning siis sündis väike poiss, kes kaalus 1062 g ning oli 37 cm pikk.See oli reedene päev, 6. juuli 2012. Kogu nädalavahetuse olin intensiivis vererõhu tõusu pärast. Terve see aeg oli lapse seisund kriitiline. Mees käis tema juures ja tõi ikka uudiseid ja pilte. Ma lihtsalt nutsin ja ootasin kogu aeg, kuna tal parem hakkab ja lõpuks viie päeva pärast sain ma ka last näha. Ta oli nii väike ja õrn, aga sel hetkel, kui ma teda nägin, oli juba seisund stabiilne.

Pärast sündimist oli ta hingamisaparaadi all ja sündimisel vajas ta südame tuge. Haiglas oli ta ühe kuu üksinda ning teise kuu olin ma tal kõrval. Kokku olime haiglas kaks kuud. Oleksime kaalu pärast varem välja saanud aga meil oli hapnikusõltuvus ja selleks kulus kaks nädalat, kuni sõltuvusest lahti saime.

Nüüdseks on ta saanud 8-kuuseks ja pikkust 65 cm. Ta on väga aktiivne poisslaps. Ma hoian teda nagu oma silmatera. Ma lihtsalt ei tea, mida ma oleks teinud siis, kui kõik oleks läinud halvasti.

Sünnikaal 1062 g ja pikkus 37cm
1 kuu vanuselt kaalus 1488 g, pikkus 39 cm
2 kuu vanuselt kaalus 2834 g, pikkus 46,5 cm
3 kuu vanuselt kaalus 3100 g, pikkus 48 cm
4 kuu vanuselt kaalus 5340 g, pikkus 55 cm
5 kuu vanuselt kaalus 6000 g, pikkus 57 cm
6 kuu vanuselt kaalus 6640 g, pikkus 59 cm
7 kuu vanuselt kaalus 7120 g, pikkus 63 cm

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options