Uudiskiri 1/2018

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

Head lugejad,

2017. aasta viimased kuud olid sedavõrd kiired, et viimane uudiskiri jõuab teieni alles 2018. aasta alguses. Ehk ongi see hea, sest nüüd saame rahulikult tagasi vaadata eelmisesse aastasse ning seada ka sihid uueks aastaks.

Eelmine aasta on meie jaoks olnud ääretult tegus ning täis palju uusi tegemisi: esimest korda läbi viidud enneaegsete laste perepäev, esimene läbinisti MTÜ korraldatud lastevanemate konverents ning sellele järgnenud heategevuskontsert, esimene 10 000€ annetus ja palju teisi esimesi tegemisi. Me oleme väga õnnelikud, et te olete koos meiega nendel üritustel olnud ja tänu teie toetusele saame indu juurde, et ka käesoleval aastal oma tegemisi jätkata. Aitäh teile!

Mõnusat talveilma ja uueks aastaks palju toredaid mõtteid!

Kristel ja Livia

</strong><strong>Jõulud haiglates</strong><strong>
MTÜ Enneaegsed Lapsed koostöös enneaegsete laste vanematega ja teiste heasoovijatega soovisid tuua juba viiendat aastat järjest veidigi jõulurõõmu enneaegsete laste vanematele, kes peavad kahjuks veetma jõulud haiglas. Nagu eelmistelgi aastatel jõudsid jõulupakid 4 haiglasse – Tallinna Lastehaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Pelgulinna Sünnitusmaja ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik.

Täname väga enneaegsete laste vanemaid ja teisi heasoovijaid, kes toetasid meid, et soetada kingipaki sisu. Suur tänu ka meie päkapikkudele, kes andsid edasi oma jõulusoovid haiglas viibivatele vanematele. Täpsemalt jõulupakkide jagamisest loe SIIT .

</strong><strong>Lastevanemate konverents ja heategevuskontsert rahvusvahelise enneaegse sünni päeva tähistamiseks</strong><strong>
Sel aastal tähistas MTÜ Enneaegsed lapsed rahvusvahelist enneaegse sünni päeva 17. novembril juba 5. korda. Seetõttu otsustasime tähistada veidi suuremalt ja korralda ühe toreda konverentsi lisaks heategevuskontserdile.

Näeme igapäevaselt, et lapsevanematel on mitmeidki küsimusi enneaegse lapse kasvatamisel ning arendamisel juba haiglast väljas olles. Kui haiglas on küsimustele vastamiseks spetsialistid kohe lähedal, siis koju jõudes võib vastuste leidmine juba keerulisem olla. Just seetõttu otsustasimegi korraldada konverentsi, kus püüdsime kajastada erinevaid teemasid, mis võivad ette tulla enneaegse lapse kasvatamisel. Soovime öelda suure aitäh kõigile osalejatele, esinejatele ja toetajatele, tänu kellele konverents võimalik oli. Oleme kindlad, et see konverents ei jäänud viimaseks. Täpsemalt konverentsi kohta loe SIIT.

17. novembril viisime haiglate meditsiinipersonalile tänuks nende tänuväärse töö eest tordid ning samuti andsime üle 1. juunist kuni 31. oktoobrini kestnud kaheksajalgade kampaania ajal heegeldatud kaheksajalad. Kaheksajalgu jõudis meieni üle 250 ning jagasime need ära 4 haigla vahel. Kaheksajalad on oodatud ka edaspidi!

Sama päeva õhtul toimus Tartus, Athena keskuses, kontsert “Laulud kõige pisematele. Kontserdil esinesid Mariliis Jõgeva, Ariadne, Getter Jaani ja Kaarel Orumägi. Kontserdi tulust toetame kogemusnõustamise arendamist haiglates- juba sel aastal alustavad 2 uut inimest kogemusnõustamise koolitust, et toetada vanemaid haiglates ning aidates neid läbi selle keerulise perioodi. Kontserdi pildid on leitavad SIIT.

</strong><strong>AITÄH SNKT ja Valter Soosalu</strong><strong>
3. detsembri õhtu jääb meile väga pikaks ajaks meelde. Just siis toimus TV3 saate “Su nägu kõlab tuttavalt” finaalsaade, mille võitis Valter Soosalu. Valter otsustas oma võidusumma 10 000€ annetada MTÜ’le Enneaegsed lapsed. Ta ütles oma lõpukõnes, et ka temal oli siia ilma tulemisega veidi kiire ja ka täna on neid pisikesi, kes siia ilma tulemisega kiirustavad ning vajavad seetõttu alguses veidi teistsugust toetust.

Meie rõõmu on siiani võimatu lõpuni kirjeldada. Oleme pisarateni liigutatud ja tänulikud sellise tunnustuse eest. Toetame annetuse eest perekeskset ravi ning kogemusnõustamise arendamist haiglates. Saadet saab järgi vaadata SIIT.

SUUR AITÄH veelkord!


Foto teinud Taavi Sepp ning võetud EPL veebilehelt. 

</strong><strong>Möödunud sündmused</strong><strong>
2017.aasta viimastel kuudel jõudsime veel päris mitmesse kohta. Septembri alguses osalesime Saku Suurhallis toimunud messil Laps ja Pere, kus tutvustasime osalenutele ühingu tegemisi ja kogusime annetusi. Samuti toimusid septembris veel kaks peredele suunatud üritust – Mustikafest ja Männi pargis toimunud tervisepäev.

Tänu nendele sündmustele oleme avalikkust veelgi paremini informeerinud enneaegse lapsega seotud muredest ja võimalustest aidata ning toetada enneaegse lapse peresid. Püüame ka käesoleval aastal olla veelgi enam pildis, et saaksime avalikkust veelgi enam meie tegevustest informeerida.

Meie viimane ülesastumine toimus jõulu esimesel pühal ETV heategevuslikus saates Jõulutunnelis. Jõulutunnel kogus sel aastal raha Tallina Lastehaigla vastsündinute osakonnale, et luua uued pereintensiivi palatid. Me oleme väga rõõmsad, et saatega koguti kokku 224 055€ ning jääme ootama uute palatite valmimist.


Hakka püsiannetajaks
Iga pisikene tahab olla koos oma ema ja isaga. Tee püsikorraldus ja aita meil aidata!

Püsikorralduse tegemine on meile äärmiselt suureks abiks ja aitab rohkem head teha. Püsikorralduse sõlmimiseks mine oma panga internetipanka või külasta lähimat pangakontorit. Vajad ainult meie konto numbrit.

MTÜ Enneaegsed lapsed

  • Swedbank – EE492200221058793779
  • SEB – EE251010220249430227
  • LHV – EE237700771002467527

Selgitus: “annetus” ja oma isikukood (MTÜ Enneaegsed lapsed on tulumaksusoodustuse nimekirjas).

Aitäh, et toetad!

Kui soovid uudiskirja kohe oma meilile, siis saada kiri sooviga aadressile kiri@enneaegsedlapsed.ee

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options