16.11.2017 konverents “Väikese inimese suured sammud”

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

16.11.2017 toimus Tallinna Teletornis enneaegsete laste vanematele suunatud konverents. Konverentsi eesmärk oli avada erinevaid enneaegse lapse kasvamisega seonduvaid teemasid ning seeläbi toetada vanemaid ja kogu pere. Konverentsi teemad olid laia spektriga, et jagada infot nii alles sündinud pisikeste imede vanematele kui ka neile, kelle lapsed on juba suuremad.

Konverentsi teemasid avasid erinevad oma ala spetsialistid- arstid, füsioterapeudid ja teised lapsevanemaid toetavad oma valdkonna spetsialistid.

Konverentsi teemad ja kõnelejad olid:

  • Avasõnad Merike Martinsoni, dr. Adik Levini ja Kristel Kukke poolt
  • Perekeskne ravi enneaegse sünni korral- miks ja kuidas? Dr. Liis Toome rääkis perekesksest ravist enneaegse sünni puhul ja miks on see nii oluline ning tõi ära ka kolme haigla võrdluse perepalatite osas.
  • Kuidas mõjutab lähedasi enneaegse lapse sünd? Livia Laas ja Kadri Sooberg-Aettik rääkisid, kuidas mõjutab lähedasi enneaegse lapse sünd ning kui oluline on see, et lapsevanema emotsionaalne pool oleks ka kindlasti sellel ajal toetatud.
  • Oma kogemuslugu. MTÜ Vaikuse lapsed, Juta Palmeri, kes kinnitas kogemusnõustamise tähtsust isikliku kogemuse najal. Paraku ei olnud tema lapse lugu õnneliku lõpuga. Samas sündis sellest valusast kogemusest väga oluline ühing ning praegu aitab ta vanemad, kes oma lapse on kaotanud. Vaatamata sellele, et valu ei kao kuhugi, saab õppida sellega elama.
  • Lapse areng ja arendamine peale haiglaravi – mida silmas pidada.  Maria Kalasnikova – psühholoogi ja loovterapeudi ettekanne puudutas lapse arengut ja arendamist pärast haiglaravi. Selle kohta, kuidas kunsti kaudu lapse arengut soodustada, oli tal kaasas videomaterjali ning tõi palju näiteid.
  • Kuidas mõjutab toitumine lapse arengut? Külli Holsting rääkis, kuidas mõjutab lapse tervist toitumine – kui oluline on, et lapse organism saaks kätte õiged toiduained ja milliseid mineraalaineid ja vitamiine ta vajab. Seda, mida sööb lapsevanem, sööb ka laps ning inimese toitumisharjumustele pannakse alus raseduse ajal.
  • Kui laps läheb lasteaeda/ kooli. Saale Kibin ja Ruuda Lind. Nemad tegid põhjaliku ülevaate õppenõustamiskeskusest ja sellest,mida pidada silmas, kui laps hakkab minema lasteaeda ja kooli.
  • Kui kõik ei lähe plaanitult- erivajadusega laps. Anneli Habicht. Väga paljudel enneaegsetel on läinud hästi ning nende edasises elus on vähe, kui üldse, kõrvalekaldeidnormist. Samas ei pruugi kõik minna plaanipäraselt ja enneaegne sünd on suur risk tervisele.

Kohapeal oli 5 ettevõttet, kes tutvustasid oma tooteid: Sugarless.ee, Neutral, Beebiriieterent, Babybox, Biolatte. Loe lähemalt meie toetajatest SIIT.

Oleme väga tänulikud oma toetajatele, esinejatele kui ka osavõtjatele. 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options