Ülevaade EFCNI 2018 konverentsist

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

26-28 jaanuar 2018 toimus EFCNI (European foundation for the care of newborn infants) neljateistkümnes enneaegsete laste vanemate organisatsioonide konverents Freisingus, Münchenis. Kohtumisel osalesid kolmekümnest riigist üle kaheksakümne esindaja Euroopast, Aafrikast, Kanadast ja Põhja-Ameerikast, et üheskoos arutada enneaegsete lastega seotud teemasid, jagada teadmisi ja kogemusi ning motiveerida teineteisi. Seekord tähistati ka EFCNI 10 aasta täitumist. Meenutati üheskoos, kuidas kõik alguse sai ja kui olulist asja me teeme.

Erinevad organisatsioonid tutvustasid konverentsil oma edukaid projekte.  Alison McNulty Tiny Life tegevjuht tutvustas oma organisatsiooni tähelepanuväärset tööd ning rääkis kui oluline on tänasel päeval mugav ja informatiivne veebisait. Saksamaa organisatsiooni esindaja Katarina Eglin tutvustas mobiilirakendust “Hallo Frühchen”, mis on mõeldud enneaegse lapse perele. Bulgaariast Nina Nikolova rääkis sellest, kuidas õnnestus tal luua tasustatud positsiooni oma organisatsioonis. Leedust tutvustas Asta Speicyte Radzevicine imelist fotonäitust “Geeniuseks sündinud”.

Teisel päeval tutvustati SHIPS projekti ja meil oli väga suur rõõm näha, et Eesti toodi seal välja 100% tulemustega. Eestis on enneaegsete laste järelkontroll väga hea, sügavalt enneaegseid lapsi jälgitakse kuni 2 aasta saamiseni (vajadusel ka kauem). Sellel aastal käisid juhatuse liikmed projektide kirjutamise töötoas. Töötuba oli väga sisukas ja näitas, mida tuleks projektide kirjutamisel tähele panna.

Kolmandal päeval toimus “World Cafe” ümarlaud, kus üheskoos mõtlesime, et mida peaks muutma ja kuidas. Konverents on meile väga olulise tähtsusega, kuna annab võimalust küsida teistelt organisatsioonidelt kogemusi ja uusi koostööpartnereid. Jääme ootama järgmist konverentsi.

MTÜ Enneaegsed lapsed juhatuse liikmed Kristel Kukk ja Livia Laas said EFCNI konverentsile oma kuldsponsori Abbvie abiga. 

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options