34 riiki ja ligikaudu 60 osalejat

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

05.05-07.05 toimus Saksamaal, Münchenis iga aastane rahvusvaheline enneaegsete laste vanemate organisatsioonide kohtumine.

Kohtumise eesmärk on tulla kokku ja astuda ühiseid samme emade ja enneaegselt sündinud laste tervise suunas. Jagatakse omavahel parimaid praktikaid ja kogemusi, et inspireerida üksteist. Nii oluline on, et oleks olemas kogukond kus jagatakse edulugusid ja kus igaüks saab inspiratsiooni oma projektide edasiarendamiseks. Eestit esindas sellel aastal MTÜ Enneaegsed lapsed juht Kristel Kukk ja jagab oma kogemust lühidalt.

05.05 ehk reedesel päeval oli 3 projekti, mis olid tõesti väga huvitavad ja võtan siit kaasa midagi.

Esimene projekt oli Kreekast ja rääkis sellest, et empaatia on võimas „liim“, mis ühendab meid kõiki. Projekti raames valmistati riidest nukud (lapsed koolides ja lasteaedades), kuhu joonistati-kirjutati peale. Need samad südamega tehtud nukud viidi haiglatesse enneaegselt sündinud laste peredele. See projekt lähendas kõiki osapooli ja haiglas olevad vanemad tundsid, et nad ei ole üksinda.

Teine projekt oli Slovakkiast ja seal räägiti, kuidas nemad said haiglasse psühholoogi, kes nõustab konkreetselt enneaegsete laste peresid intensiivis. Psühholoog on koguaeg olemas ja töötab haiglas osakonnas (saab ka tasu). Vanematele oli see väga olulise tähtsusega, sest neil oli olemas seal keegi, kellega nad said rääkida igal ajal ja spetsialiseerunud just enneaegsusele.

Kolmas projekt tuli Kanadast, kuidas nad tegid septembris nädalase veebikoolituse erinevate spetsialistidega. Tegemist oli otseülekandega, kestis nädal aega ja iga päev oli üks teema, mida arutleti. Vanematel oli võimalus otse spetsialistilt küsida. Väga palju sooviti teada just sellest, et mis saab edasi kui on koju minek.

06.05 ehk laupäeva hommik algas presentatsiooniga, kus teemaks oli „Zero Separation“. Teemast rääkis Dr. Nils Bergmann Rootsist. Tegu oli tõesti väga huvitava esitlusega ja väga mõtlemapanev. Dr. Nils Bergmann alustas sellega, et kus on meil tulnud üldse see eraldamine? Ta tõi ajaloost palju näiteid ja tõdes, et tegu ongi eksitusega ajaloos aga seda tuleb ja saab muuta. Täna enam ei kehti see, et ema on lapsele „ohtlik“. Vastupidi – aina rohkem on uuringuid tehtud, mis räägib kui oluline tegelikult on nahk-naha kontakt ja seda juba sündides.

Teine projekt oli Saksamaa enda Ülikooli haigla uuringust, kus nad hindasid haiglaravi ja jälgisid enneaegseid lapsi, et kuidas nende areng oli edasi pärast seda kui nad on koju saanud. Väga palju näidati ka erinevaid videoklippe testidest ja ka küsimustiku. See uuring andis parema pildi, et mida ja mis muudatusi peaks tegema ravis.

Kolmas ja ühtlasi viimane projekt laupäeval: EFCNI jagas oma erinevaid projekte, mis nad on teinud ja mida tegemas. Ka maikuus on tulemas mitmeid erinevaid teavituskampaaniaid, mida kindlasti jagame ka omaltpoolt.

Edasi päeva teinepool möödus töötubadega, teemasid oli väga palju erinevaid ja kõik need olid asjalikud.

Pühapäeval (07.05) ehk viimasel päeval toimus taaskord põnev töötuba, kus teemaks oli jätkusuutlik juhtimine = mitmekesine juhtimine. Töötuba keskendus väga suurelt kogemuse jagamisele ja tegime ka grupitööd. Koolitaja oli USAst ja rääkis, et mis on ühist mitmekesisusel ja jätkusuutlikusel ja miks me peaksime sellest hoolima. See kuidas me juhime või mõtleme, mõjutab väga suurelt ka organisatsiooni enda edu praegu kui ka tulevikus.

Ja sellega saigi sisukas konverents läbi ja jääme ootama järgmist aastat. Väga palju oli kaasa võtta ja andis uusi ideid, mida rakendame ja seda juba novembris kui tähistame rahvusvahelist enneaegse sünni päeva.

Konverentsile lendamist toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital SA (KÜSK).

Parent Organisations Summit 2023
Parent Organisations Summit 2023
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options