fbpx

Beebitekkide kudumine/heegeldamine

Heegelda või koo enneaegselt sündinud beebile kõige esimene tekikene!

Hea heategija!
Lükkame taas käima kudumise-heegeldamise kampaania aga seekord ei ole selleks sokid, mütsid või kaheksajalad vaid seekord ootame kootud või heegeldatud beebitekke. Eestis sünnib igal aastal ligikaudu 800 enneaegset last, kes veedavad oma esimesed elupäevad, -nädalad, -kuud haiglas. Kingime neile esimese pehme teki, mis rõõmustaks neid haiglas ja hiljem koju minnes. 

Kampaania periood

Beebitekkide kudumise ja heegeldamise periood on 08.09-13.11.2023.

Beebiteki kudumiseks või heegeldamiseks oluline info

Kuhu tekid saata?

Tekke saab meile toimetada AINULT läbi pakiautomaadi: Mustamäe Keskus või Mustika Keskus (Tallinn) numbrile 55 632 491 Kristel Kukk. 
Tekkide viimane saatmise tähtaeg on 13.11.2023 aga see ei tähenda, et pärast vastu ei võta – võtame küll.

Mis saab nendest tekkidest edasi?

Tekkidele paneme külge sildid MTÜ Enneaegsed Lapsed logoga ja juurde toetust pakkuv lause. Siis toimetame edasi nelja haigla intensiivosakondadesse, kus viibivad enneaegselt sündinud lapsed (Pelgulinna Sünnitusmaja, Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinik, Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik). Lisaks jäävad osa tekkidest MTÜ kätte, et need anda nendele peredele, kes nt mingil põhjusel jõuludel haiglast ei saanud ja võtavad meiega ühendust. Esialgne plaan on korraldada enneaegsete päeva puhul 17.11.2023 siltide lisamise töötuba tekkidele.

Teki mustri soovitused

Mõned meiepoolsed teki mustri soovitused aga nendest ei pea kinni pidama. Oluline on see, et muster oleks ilma sõlmedeta/mummudeta, et beebi õrna nahka mitte kahjustada. Kui sul on jagada omaltpoolt veel mustreid, siis kirjuta meile julgelt ja lisame selle siia listi: kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee

Lõnga soovitused

Lisame jooksvalt siia listi ka erinevaid lõnga soovitusi. Kui Sul on soovitusi või soovid pakkuda kampaania soodustust lõngadele ja muudele vahenditele siis samuti kirjuta meile julgelt kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee. PS! Tegemist on ainult soovitusega, lõngu ei pea ostma ainult nendest kohtadest – oluline on just värvus. 

Yarn lõngad

Yarn.ee e-kaupluses on selle projekti jaoks sobilikud lõngad -20% soodsamalt kasutades koodi 9675.

Liann lõngad

Liann Lõngad, Tartu lõngapoes on kolmele allpool loetletud lõngal soodustus kassas, koodiks „enneaegsete laste tekk“. Soodustuse suuruseks -15%. Kui on soov osta suurem kogus korraga, siis saab soodustuse osas võtta otse ühendust Liann Lõnga esindaja Nelliga e-posti aadressil nelli@liann.ee

Kõik need 3 lõnga on pesumasinapesu kindlad ja pärast pesu muutuvad veel pehmemaks ning tsentrifuug parandab omadusi.
Mustriks soovitab Liann lõngad kõige lihtsamat parempidist kudet. Teki kõikidesse äärtesse kududa umbes 10 silmuse jagu ripskudet või pärlkudet (siis teki ääred ei krussita). Tekile jääbki üks pind parempidine ja teine pahempidine. Tavaline parempidine kootud pind on kõige vähem torkivam ja saabki tekid pisikestele peale panna n-ö tagurpidi (parempidine vastu beebit).

Kust saada lisainfot?

Küsimuste korral saada e-mail: E-K 10:00-16:00 kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee. 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options