Uudiskiri 2/2017

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

Head lugejad,

Suvi on vaikselt liikumas sügise poole, aga loodame, et sooje ilmasid jagub nii augustisse kui ka septembrisse. Võtsime ka meie endale väikese puhkuse, mistõttu uudiskiri jõuab teieni väikese hilinemisega. Hoolimata veidi jahedamast suvest loodame, et olete saanud nautida aega oma peredega. Saadame tervitused ka neile pisikestele imedele, kes hetkel alles haiglas kosuvad ning saavad suverõõme tõeliselt nautida järgmistel aastatel.

Suve algus on meie jaoks olnud ootamatult kiire ja sisukas- oleme jõudnud käia kahel lastekaitsepäeva üritusel, välja kuulutanud uue kampaania ning mis kõige tähtsam, korraldanud esimese enneaegsete laste perede perepäeva. Kõigist neist sündmustest saate ülevaate allpool olevates uudisnupukestes.

Me loodame väga, et sisutihedale suvele jätkub veelgi sisukam sügis ning erinevatel sündmustel osalemisega saame jätkata avalikkuse teadlikkuse tõstmist seoses enneaegse sünnituse ning enneaegse lapse kasvatamisega. Oma tegevuse jätkamiseks vajame aga heade inimeste tuge. Seega, kui tunned, et soovid aidata oled oodatud liituma meie püsiannetajatega või vabatahtlikega!

Nautige Eestimaa suve ja lähedastega koosviibimist!

Kristel ja Livia

Männi pargi koguperefestival

27. ja 28.mail toimus Tallinnas, Männi pargis perepäev, kus teist aastat järjest osales ka MTÜ Enneaegsed lapsed meeskond. Ilm oli perepäeva jaoks nagu tellitud ning tänu sellele oli park rahvast täis ning meil võimalik oma tegevust paljudele tutvustada.Meie telgis oli kohal maskott Pingu, lastel oli võimalik joonistada ning värvida pingviini pilte, samuti teha pilti koos Pinguga ning teisel päeval koos oma lähedastega Photoboothis. Nädalavahetus oli väga meeleolukas ning möödus kiirelt. Täname kõiki kes meie telgist läbi astusid, samuti meie toredaid vabatahtlikke, kes aitasid mõlema päeva tegevusi läbi viia.

Rohkem infot toimunud perepäeva kohta koos piltidega leiad SIIT.

Lastekaitsepäev Tallinna Loomaaias

1. juunil jätkasime oma väliüritustega Tallinna Loomaaias, kus toimus juba mitmendat aastat lastekaitsepäeva tähistamine. Sel päeval oli loomaaed täitunud erinevate lastele suunatud tegevustega ja ka sissepääs peredele lihtsam. Kahjuks ei soovinud ilmataat meid sel päeval hea ilmaga toetada. Sellest hoolimata käis telgis palju lapsi, kellel oli jällegi võimalus teha pilti Pinguga, joonistada ning värvida pingviinipilte ning lasta endale teha näomaalinguid.

Soovime jälle tänada oma toredaid vabatahtlikke, kes hoolimata tuulisest ja jahedast ilmast vapralt vastu pidasid ning lapsi lõbustasid ning loomulikult toetajaid/ sponsoreid, tänu kellele taolistel üritustel osalemine üldse võimalik on.

Lastekaitsepäeva ürituse kohta saad lugeda ning pildid leiad  SIIT.

Esimene enneaegsete laste perepäev

22.juulil toimus Tartu vallas asuvas Jääajakeskuses esimene enneaegsete laste perede perepäev. Perepäevast said osa võtta pered, kus kasvab vähemalt üks enneaegne laps.Kohale tulnud peredel oli võimalik tutvuda Jääajakeskuse väljapanekutega, teha parvesõit Saadjärvel ning meisterdada töötubades. Perepäevalt ei puudunud ka meie maskott Pingu, kes kohtus oma ametivenna Mammutiga ning soovi korral said lapsed näomaalija abiga toredad kaunistused nägudele.

Oleme õnnelikud, et esimene perepäev sai väga rõõmsalt mööda saadetud ning osalenud pered jäid rahule.  Perepäeval osales 20 peret, ligikaudu 80 inimest ja kõik tagasisidet andnud pered kinnitasid, et osaleksid sarnasel perepäeval ka järgmisel aastal. Loodame,et sellest üritusest kujuneb tore iga-aastane suvine traditsioon, mis aitab enneaegsete laste peredel kogemusi vahetada ning veeta üks tore päev. Kindlasti püüame omalt poolt teha kõik, et järgmiste aastate üritused oleksid vähemalt sama toredad.

Perepäeval tegi pilte meie fotograaf Triin Sooberg. Pilte näed SIIT. Samuti ei oleks päev möödunud sedavõrd hästi ilma meie toredate vabatahtlike, kes aitasid kohapeal tegevusi koordineerida.

Lisaks täname meie sponsoreid: Abbvie, Jääajakeskus, Eugesta, Salvest Põnn, Beebikeskus, Selver, A. le. Coq, Premia, Rotax, Balt Hellin.

Suur aitäh kõigile, kes kohal käisid ja toetasid ning järgmise korrani!

Heegeldame pisikestele imedele esimese kaisulooma

Juuni alguses kuulutasime välja uue kampaania, millega ootame kõiki nobenäppusid kuduma/heegeldama pisikestele imedele nende esimest kaisulooma- kaheksajalga. Kaheksajalgade heegeldamine on levinud paljudes riikides. Kaheksajalgade kombitsad peaksid lapsele meenutama nabanööri, pakkudes vastsündinule lohutust ning nendest kinni hoidmine vähendab riski, et kogemata tõmbab laps lahti andurid või elutähtsad aparaadid.

Kaheksajalad anname meiega koostööd tegevatele haiglatele (Tallinna Lastehaigla, Pelgulinna Sünnitusmaja, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliinik) üle rahvusvahelise enneaegse sünni tähistamise päeval, 17.novembril.

Aega kaheksajalgade tegemiseks ja meile saatmiseks on kuni 31. oktoobrini.

Täpsemad juhendid kaheksajalgade tegemiseks ning saatmiseks leiad meie kodulehelt.

Eesootavad sündmused

17. ja 24. august – käevõrude meisterdamine Tallinnas. Augustis toimuvad esmakordselt töötoad, kus meisterdame pärlitest käevõrusid. Käevõrud lähevad heategevuse korras müüki ning saadud tuluga toetatakse MTÜ Enneaegsed lapsed tegevust. Töötoad toimuvad aadressil Liimi 1-307, 17.08 algusega kell 18.30 ning 24.08 algusega kell 17.30. Töötoas osalemiseks saada kiri aadressile kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee või livia.laas@enneaegsedlapsed.ee .

9.september – Mustikafest. Tallinna Mustika keskuses toimub juba mitmendat korda kogupereüritus Mustikafest. Ürituse raames toimuval laadal tutvustame MTÜ tegevust, müüme heategevusmeeneid ning kohal on meie maskott Pingu. Tulge ka Teie!

16. september – Mustamäe päeva tähistamine Männi pargis. Päeva eesmärk on juhtida tähelepanu pereväärtustele ning teadlikustada tervisega seotud küsimusi. Kohal on palju erinevaid organisatsioone ning erinevaid tegevusi on kõigile vanustele. MTÜ Enneaegsed lapsed tutvustab inimestele MTÜ tegevust, miks on vajalik rääkida perekesksest ravist, mis täpselt on kogemusnõustamine ja kuidas selleni jõuda. Kui ka sinu jaoks on need teemad huvitavad, siis oled oodatud!

Mälestuskarpide meisterdamine

13.mail toimus Tallinnas MTÜ kontoris töötuba, kus enneaegsete laste vanemad aitasid meisterdada mälestuskarpe lapse kaotanud vanematele.Mälestuskarpide meisterdamist korraldab MTÜ Vaikuse lapsed, kes karbid ka sünnitus- ja lastehaiglatesse toimetab.Rohkem infot: SIIT

Rahvusvaheline enneaegse sünni päev

Anname varakult teada, et sel aastal plaanime rahvusvahelist enneaegse sünni päeva tähistada kahe sündmusega. 16. novembril toimub Tallinnas konverents lastevanematele ning 17.novembril heategevuskontsert Tartus.Täpsem info meie kodulehel ja Facebookis juba sündmuste lähenedes.

Hakka püsiannetajaks

Iga pisikene tahab olla koos oma ema ja isaga. Tee püsikorraldus ja aita meil aidata!

Püsikorralduse tegemine on meile äärmiselt suureks abiks ja aitab rohkem head teha. Püsikorralduse sõlmimiseks mine oma panga internetipanka või külasta lähimat pangakontorit. Vajad ainult meie konto numbrit.

MTÜ Enneaegsed lapsed

  • Swedbank – EE492200221058793779
  • SEB – EE251010220249430227
  • LHV – EE237700771002467527

Selgitus: “annetus” ja oma isikukood (MTÜ Enneaegsed lapsed on tulumaksusoodustuse nimekirjas).

Aitäh, et toetad!

Kui soovid uudiskirja kohe oma meilile, siis saada kiri sooviga aadressile kiri@enneaegsedlapsed.ee

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options