Uudiskiri 1/2017

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

Head lugejad,

Teie ees on MTÜ Enneaegsed lapsed esimene uudiskiri. Alates käesoleva aasta aprillist hakkab kord kvartalis ilmuma ühingu uudiskiri (edaspidi jaanuari, aprilli, juuli ja oktoobri viimasel kuupäeval). Uudiskirjas teeme kokkuvõtteid juba toimunud sündmustest ja kampaaniatest kus oleme osalenud, hoiame kursis käimasolevate kampaaniatega ning viskame pilgu lähitulevikus toimuvatele üritustele. Loodame, et leiate enda jaoks kasulikku lugemist ja tänu sellele olete meie tegemistega paremini kursis.

Kristel ja Livia

Ülemiste keskuse kampaania “Aitame koos”

Eelmise aasta veebruarist aasta lõpuni kogus Ülemiste keskus koos oma heade klientide abiga annetuskastidesse toetusraha. 17. veebruari tänuüritusel anti üle toetused MTÜ-le Enneaegsed lapsed, Eesti Toidupangale, Tallinna Lastehaigla Toetusfondile, Tallinna Lastekodule, Tallinna ja Harjumaa lasterikaste perede liidule.Raha eest soetame nelja Eesti haiglasse (Ida-Tallinna Keskhaigla, Pelgulinna Sünnitusmaja, Tallinna Lastehaigla, TÜK Lastekliinikum) imetamise toetamise abivahendeid – rinnapumbad, imetamise padjad (kaksikutele), rinnapadjad jpm.

Oleme siiralt tänulikud, aitäh!

 

</strong><strong>Suure tähe väike täht</strong><strong>

Alates märtsist on TV 3’s pühapäeva õhtuti humoorikas koguperesaade “Suure tähe väike täht”. Tegemist on heategevusliku saatega, kus iga saate võitja saab annetada talle südamelähedasele tegevusele. Kolmandas saates osalenud laulja Indrek Summer ja saate võitja Hilje Murel otsustasid mõlemad oma annetuse teha MTÜ’le Enneaegsed Lapsed. Meil on ääretult hea meel, et meie tegevus on leidnud laiemat kõlapinda ja oleme Indrek Raadikule ning tema vahvatele poegadele ja Hilje Murelile tütrega väga tänulikud.

</strong><strong>OTSIME VABATAHTLIKKE!</strong><strong>

Kas soovid panustada MTÜ Enneaegsed lapsed tegemistesse ja aidata toetada pisikesi imesid ja nende peresid? Siis liitu meie toredate vabatahtlike seltskonnaga.

Vabatahtliku ülesanded:

 • annetuste kogumine ja ühingu tutvustamine erinevate kampaaniate raames;
 • ühingu liikmete toetamine ürituste korraldamisel ja läbiviimisel.

Meie pakume Sulle:

 • võimalust kaasa lüüa põnevatel üritustel;
 • toredat seltskonda, kellega koos üritusi korraldada;
 • võimalust ennast proovile panna erinevate ülesannete läbiviimisel;
 • uusi tutvuseid;
 • sobivuse korral soovituskirja edasisteks väljakutseteks. 

Sobiv vabatahtlik on:

 • heatahtlik ja soovib aidata pisikesi imesid ja nende peresid;
 • kohusetundlik;
 • algatusvõimeline;
 • valmis kaasa lööma erinevatel heategevusüritustel;
 • valmis panustama oma aega ühingu tegemistesse vähemalt ühel päeval kuus. 

Kui tunned, et just see on sinu võimalus head teha, siis võta meiega ühendust.Saada aadressile vabatahtlikud@enneaegsedlapsed.ee lühike enesetutvustus ja millisena näed enda rolli meie vabatahtlike seltskonnas.Küsimuste korral kirjuta: vabatahtlikud@enneaegsedlapsed.ee.

Eesootavad sündmused

27.-  28.mai- Männi pargi perepäev. Teist aastat järjest oleme otsustanud Lastekaitsepäeva tähistada Tallinnas Mustamäel, Männi pargis toimuval suurel pere nädalavahetusel. Kohal on maskott Pingu, lastel võimalik joonistada/ värvida pingiviini pilte, panna kokku puslet ning annetuse eest teha pilti fotoboksis. Korjame annetusi ning tutvustame ühingu tegemisi.Tule ja veeda perega üks tore nädalavahetus!

1.juuni – Lastekaitsepäeva tähistamine Tallinna Loomaaias. Lastekaitsepäeva tähistamine jätkub Tallinna Loomaaias. Tallinna Loomaaia korraldataval lastekaitsepäeva üritusel on MTÜ Enneaegsed lapsed osalemas juba kolmandat korda. Lastel on võimalus teha pilti koos Pinguga, joonistada ja värvida, samuti otsida koos vanematega vastuseid loomaaia elanikke puudutavatele küsimustele. Kui soovid lastekaitsepäeva tegevustesse panustada tule vabatahtlikuks! Oma soovist anna teada aadressile:vabatahtlikud@enneaegsedlapsed.ee.Tule ja otsi meid üles!

1. juuni – Kampaania “Igale enneaegsele pisike kaheksajalg” algus. Sel korral ootame kõiki nobenäppusid heegeldama/ kuduma väikseid kaheksajalgasid. Kaheksajalad on juba pikemat aega olnud erinevate riikide neonatoloogia osakondade pisikeste patsientide mänguasjadeks. Uuringud näitavad, et kaheksajalgade kombitsad meenutavad lapsele ema kõhus oldud aega ja seega rahustavad neid. Kaheksajalad on oodatud kuni 30.oktoobrini ning seejärel jagame saadetud mänguasjad erinevate haiglate vahel ära. Täpsem info juba 1. juunil.

22.juuli – Lõuna-Eesti perepäev. Esimest korda korraldame Tartumaal enneaegsetele lastele ja nende peredele perepäeva. Perepäev toimub Saadjärve kaldal asuvas Jääajakeskuses, kella 12.00st 17.00ni, osalustasu 15€ pere kohta ja kohti on 50 perele (vajalik eelregistreerimine, mille avame juuni alguses). Tegevust jagub nii suurematele kui väiksematele- planeeritud töötoad, parvesõit järvel, kohal maskott Pingu ja kindlasti ei puudu toredast päevast ühine tordisöömine. Juuni alguses saadame välja täpsema info.

</strong><strong>Leidsime endale pesa</strong><strong>

Alates märtsi lõpust asub meie kontor aadressil Liimi 1-307. Enne kohale tulemist palume aeg kokku leppida. Kontakt: 55632491 (Kristel).

Täiendasime fotopanka</strong><strong>

Märtsis täiendasime oma fotopanka uute pisikeste imede pildistamisega. Pildid hakkavad ilmestama meie kampaaniaid, samuti erinevaid voldikuid ja sündmuste üleskutseid. Pildid saavad endale ka pisikeste imede pered. Suur aitäh fotograaf Elerin Küppar’ile imeliste fotode eest ning Tallinna Lastehaiglale. 

Uued liikmed</strong><strong>

Veebruarist liitus MTÜ’ga uus liige- Kullar. Kullar toetab meid disainilahenduste väljatöötamisel ja muudab kuulutused ja tekstid ka silmale ilusaks. 

Hakka püsiannetajaks

Iga pisikene tahab olla koos oma ema ja isaga. Tee püsikorraldus ja aita meil aidata!

Püsikorralduse tegemine on meile äärmiselt suureks abiks ja aitab rohkem head teha. Püsikorralduse sõlmimiseks mine oma panga internetipanka või külasta lähimat pangakontorit. Vajad ainult meie konto numbrit.

MTÜ Enneaegsed lapsed

 • Swedbank – EE492200221058793779
 • SEB – EE251010220249430227
 • LHV – EE237700771002467527

Selgitus: “annetus” ja oma isikukood (MTÜ Enneaegsed lapsed on tulumaksusoodustuse nimekirjas).

Aitäh, et toetad!

Kui soovid uudiskirja kohe oma meilile, siis saada kiri sooviga aadressile kiri@enneaegsedlapsed.ee

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options