Sirelililla maailm

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

Mis on sirelililla maailm?

17. novembril tähistab maailm enneaegsete laste päeva ning selle tähistamiseks süüdatakse lillad tuled. Kampaaniaga on liitunud 60 riiki ning Eestist osaleb sel aastal üle 70  ettevõtte. Sirelililla on enneaegse sünni tunnusvärv, mis tähistab varem ilmale tulnud laste õrnust ja erakordsust. Lisaks hoonete valgustamisele kutsutakse kõiki üles täna ka ise midagi sirelilillas toonis kandma – see võib olla midagi pisikest, kasvõi lint või juuksepael –, et näidata üles hoolivust.

Sel aastal on enneaegsete laste päev pühendatud sõnumile „Kõik beebid kasvavad suureks!“. Sõnumi mõte on anda lootust noortele lapsevanematele, et ka nende keeruliselt alanud väike elu saab peagi suureks ja nutikaks lapseks. 

Getter Jaani toetus

Enneaegsetele beebidele aitas sel aastal tähelepanu juhtida laulja Getter Jaani, kelle laps sündis õigel ajal, kuid siiski on emana hästi teadlik lapse kasvamisega seotud probleemidest. “Enneaegsusele tähelepanu juhtimine on minu väike panus selle teema laiemaks teadvustamiseks, et noored emad saaksid õigel hetkel vajalikku tuge.

Minul isiklikult küll kogemus puudub ja ma ei kujuta ettegi, mis tundeid on pidanud tundma inimesed, kelle lapsuke on enneaegne, kuid olen ühe ime teekonda algusest peale kõrvalt saanud näha ja soovin, et kõik vanemad, kelle lapsed on enneaegsed, teavad, et nad ei ole selles olukorras üksi, vaid on olemas ka organisatsioonid, mis neid igal sammul toetavad. Minu lähedaste inimeste seas on enneaegseid lapsi palju ja kõikidest on sirgunud tugevad ja terved lapsed! Soovin, et kõik pered tunneksid, et nad on hoitud, ” räägib Getter.

Sel aastal toetas Pampers 16200 väikeste enneaegsetele mõeldud mähkmetega Eesti sünnitusmajasid. 

Enneaegse lapse mähe võrrelduna õigeaegse lapse mähkmega.

Sellele tegevusele aitasid kaudselt kaasa kõik inimesed, kes oktoobris Pampers tooteid ostsid. “Enneaegsete mähkmeid ei saa tavapoodidest osta. Need on väga spetsiifilised ja imetillukesed,” räägib Pampers toodete edasimüüja OÜ Sanitex esindaja Ksenija Poltavets. “Mähkmed arvestavad enneaegselt sündinud laste imeõrna nahaga, “ lisab Poltavets.

Toetust vajavad ka lapsevanemad

MTÜ Enneaegsed Lapsed juhatuse liikme ja kogemusnõustaja Eva Näfi sõnul kasvavad kõik lapsed suureks, kuid enneaegsed beebid vajavad sel teekonnal tundliku lapsevanemat, kes sünnist tekkinud nähtamatute traumade põhjuseid oskab hallata. Samuti vajavad tähelepanu lapsevanemad ise, sest suure stressi alt hilisemalt vabanedes võivad tekkida probleemid. Õnneks on meil täna rohkearvuline tugigrupp, kes oskab toeks ja abiks olla nii peale sündi lapsega tegelemisel, kui ka hiljem psühholoogilist nõu andes,” lisab Näf.

Toetuslood

Enneaegsete laste päeva raames valmisid ka kolm lugu emadest, kelle lapsed on tänaseks kasvanud tublideks jõnglasteks ning igati õigeaegselt sündinud lastega samal arengutasemel. “See annab jõudu, kui vaatad teiste emade lugusid, kes on välja tulnud isegi keerulisematest olukordadest, kui mõni teine vastsündinud beebi. Üheskoos üksteist aidates on keerulist aega lihtsam üle elada,” , “ lisab Näf.

Vaata kogemuslugusid siit.

Enneaegseid lapsi ja nende peresid on võimalik aastaringselt aidata koostöös MTÜ-ga Enneaegsed Lapsed.

Nende kodulehe, www.enneaegsedlapsed.ee kaudu saab teha annetusi ja olla kursis MTÜ tegevuste, enneaegseid lapsi puudutava info ja teiste perede kogemustega. 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options