Üleskutse

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

MTÜ Enneaegsed lapsed kutsub Teid osalema üle-eestilises teavituskampaanias.

17. novembril tähistatakse üle maailma rohkem kui 60-s riigis enneaegselt sündinute päeva. Üle-euroopaline organisatsioon European Foundation for the Care of Newborn Infants (EFCNI), koos oma rahvusvaheliste partneritega WHO ja UNICEF, juhivad sel päeval tähelepanu enneaegsuse levimusele. Viiendat aastat järjest tähistame seda päeva erinevate tegevuste ja üritustega ka Eestis. Üheks populaarseks toetuse avaldamise viisiks on lilla värvuse kasutamine oma hoone või muu objekti valgustamisel.

Eelnevatel aastatel on Eestis osa võtnud Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla, Vanemuine ja Sadamateater Tartus, Tallinna Teletorn, Solarise keskus ja Kaarli kirik.

Meie tegevuse eesmärk on edendada lastehaiglate vastsündinute intensiivravi osakonnas perekeskset ravi ja hooldust. Lapse sünd on üks elu kõige tähtsamaid ja positiivsemaid kogemusi. Tuua laps ilmale ennetähtaegselt, on nii ema kui kogu pere jaoks märkimisväärne emotsionaalne trauma. Perekeskne ravi ei lahuta ema ja last haiglas, emad saavad laste juures viibida ööpäev läbi ning ka isad on oodatud osalema lapse hooldus- ja raviprotsessis. On teada, et perekonna kaasamine oma intensiivraviosakonnas viibiva vastsündinu eest hoolitsemisesse on emotsionaalselt kasulik nii vastsündinule endale kui ka tema vanematele.

Kui soovite avaldada oma toetust enneaegselt sündinud lastele ja nende peredele, siis kutsume Teid üles muutma oma hallatava objekti välisvalgustust lillasse tooni 17. novembril 2017.

Ootame osalejatelt tagasisidet e-mailile marianne.tobro@enneaegsedlapsed.ee

 
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options