Margit – 33. rasedusnädal, 2710g

Sündinud
33. nädal
Kaal
2710g
Pikkus
48cm

Margit on hoopis teisest puust tegelane, kui vennas (Andrese lugu saad lugeda siit) oli, ja seda juba sünnieelselt, alates sellest, et naistearstil tekkis kahtlusi, et kas plika äkki pole kuu aega vanem, välistasin selle võimaluse (pole nagu kondoome purustanud ja tüdruk oli planeeritud laps ja rasedaks jäämine on mul ülikerge).

Seega tüdruk oli kohe alguses suur, kuid kohe hakkasid ka probleemid, 17 nädal tahtis ära kukkuda, neli nädalat hiljem taas jama, siis tänaval kõhuli lumehange maanduda… Igal juhul see rasedus tuli kasuks Andrese arengule, kuna mina teda väga ei tõstnud, pidi poiss ronima õppima, selle sai ta kiiresti selgeks.

Mäletan et olime poisiga veebruar 2011 neoroloogias nädal aega uuringutel, poiss ei vastanud normidele. Neljapäev kirjutati meid välja, neljapäeval käisin veel isegi uuringutel, sest rasedusega oli uus probleem – lootevett vähe. Tartu siiski leidis, et kogus on küll vähene, kuid kriitiline, arvasid ainult, et 36 peal peaks ma siiski sünnitama, et laps ikka väga suur ja nabanööri pitsumise oht kasvab lapse kasvamisega. Kaaluks hinnati 2200, mis oli juba palju.

Neljapäev siis koju ja sama nädala ööl vastu laupäeva pidin endale kutsuma kiirabi, sest tuhud hakkasid. Jõudsin siis umbes kolme-nelja vahel maakonna haiglassse ja pool kuus oli preili käes. Sünnikuupäevaks 19.02.2011 Sünnitusest niipalju, et laps mingeid kopsusüste ei saanud ja ämmakas ja arst palvetasid, et viimane UH oleks õige, sest alla kahe kilosteks oli haigla valmidus nõrk. Tüdruk viidi paar tundi peale sündi Tartusse (hingas halvasti). Mõni päev hiljem järgnesin minagi, Tartus sai oldud kolm nädalat – aja pikkuse tingis asjaolu, et tüdruk kaotas alguses väga palju kehakaalust ja enne tagasi ei lastud, kui sünnikaal on tagasi.

Eeldatavas sünnivanuses kaalus plika 4,5 kg . Tüdruk tuli oma loost hetkeseisuga puhtalt välja, tegemist siis suure ja tugeva tüdrukuga, kes hetkel teeb oma vanemale vennale tuule alla ja poisil pole lootustki peaaegu endapikkusele ja endast raskemale tüdrukule vastu hakata. Tüdruk kaalub hetkel 16kg ja paar cm alla meetri.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options