fbpx

Kogemusnõustamine

Kogemusnõustamine ja imetamisnõustamine

Kogemusnõustamise käigus on võimalik kohtuda sarnast olukorda kogenud vanemaga, kes on esimese emotsionaalse perioodi üle elanud. Kogemus ühendab ja loob kiire teineteisemõistmise ning tugineb vastastikusele austusele ja usaldusele. Kogemusnõustaja ülesanne ei ole lahendada teise inimese probleeme, vaid pigem aidata inimesel ise lahendust leida. Kogemusnõustajad on läbinud nõustamikoolituse ja on seotud vaikimiskohustusega. Ta on meditsiiniväline ja neutraalne isik, kes ei näe haiguslugusid, kuid saab stressiseisundis emale appi tulla omaenda kogemuste kaudu, tema vaimset seisundit jälgida ning toetada. Nõustamise eesmärgiks on aidata parandada haigete lastega perede toimetulekut ja elukvaliteeti ning soodustada laste kasvuks ja arenguks vajaliku perekeskkonna kujunemist.

Imetamisnõustamisel nõustame ja abistame ema lapse eest hoolitsemisel ja toitmisel. Aitame leida vastuseid imetamisega seotud küsimustele, õpetame erinevaid imetamisasendeid. Nõustame ka rinnapiima väljapumpamisel, sooviga võõrutada last rinnast, piimasegust üleminekuga rinnapiimatoidule jpm. Kui sul on valus, lõhenenud rinnanibud, piimapais, rinnapõletik või sul on hirm, et rinnapiim on otsa saanud. Valuga ei pea ega tohi üksi jääda.

Pakume nõustamist ja vestlusringe Tallinnas ja Tartus.

NÕUSTAJAD

Kogemusnõustaja, imetamisnõustaja Kristel Kukk: Mul on üks laps, kes sündis erakorralise keisriga sügavalt enneaegsena 25. rasedusnädalal. Algus oli äärmiselt raske ning muresid oli väga palju. Mul oli väga suur hirm, kuna ma ei teadnud, et mis nüüd edasi saama hakkab ja lapse seisund oli pikka aega kriitiline. Ma süüdistasin end pidevalt ja ei möödunud ühtegi päeva/ööd kui ma ei nutnud. Ma kartsin. Ma tundsin, et ma olen ebaõnnestunud, kuna ma ei suutnud last lõpuni kanda. Lapsele pumpasin esimesed neli kuud rinnapiima ja kokku imetasin peaaegu aasta, mis oli väga raske. Mõned aastad enne lapse sündi suri tol hetkel minu elukaaslane vähki. Mäletan seda valu, kui elukaaslane sai diagnoosi. Sellele järgnes pikk ravi – oli rõõmu, oli kurbust. Ühel hetkel sattus ta haiglasse ja selgus, et on jäänud ainult mõned päevad. Ma olin juures kui ta lahkus. Tänu oma kogemustele läksin koolitustele ja minust sai kogemusnõustaja ja imetamisnõustaja. Võta minuga ühendust kui tunned, et soovid kellegiga rääkida või lihtsalt küsida. Olen Sulle toeks ja aitan kohaneda uue olukorra ning lapse eest hoolitsemisega.

Teenus: Kogemusnõustamine, imetamisnõustamine
Piirkond: Tallinn (kokkuleppel ka Tartus)
Hind: alates 15€
Kestus: 1-1,5h
Nõustamine toimub kokkuleppel soovitud kohas (tulen koju/haiglasse või kohtume MTÜ Enneaegsed lapsed kontoris Liimi 1-307).
Koduvisiidi (imetamisnõustamine, kogemusnõustamine) hind on 30€/1h (nädalavahetusel rakendub teine hind).

Aja broneerimiseks kirjuta kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee või helista +372 55 632 491

Kogemusnõustaja Livia Laas: Mul on kodus 5-aastane tütar Adele, kes sündis 25.rasedusnädalal noorema kaksikuna, teine kaksikutest suri 10-päevasena, ning 3-aastane tütar Nora. Adele sai koju peale 4 kuud haiglas viibimist, mis oli täis tõuse ning mõõnasid. Aasta peale haiglast koju saamist mõistsin, et soovin toetada ka teisi sarnases olukorras vanemaid ning alates 2015.aastast olen vabatahtlik kogemusnõustaja Tallinna Lastehaiglas. 1,5aasta vanusena selgus Adelel vajadus puude taotlemise järele, samuti on puue määratud tema nooremale tütrele. Tänu eelnevatele kogemustele mõistsin kui oluline on tugivõrgustik ning samal ajal kuidas saan mina kogemusnõustajana toetada neid vanemaid, kelle tugivõrgustik on nõrk või üldse puudub.

Teenus: Kogemusnõustamine
Piirkond: Tallinn
Hind:
alates 15€
Kestus: 1h
Nõustamine toimub MTÜ Enneaegsed lapsed kontoris aadressil Liimi 1-307, Tallinn

Aja broneerimiseks kirjuta livia.laas@enneaegsedlapsed.ee või helista +372 55 677 459

Kogemusnõustaja ja õde Eva (Herrera) Näf: Ma olen kahe poja ema. Enne nende sündi pidin ma hüvasti jätma mitme lapsega, kes olid väga oodatud, tahtsid tulla, aga ei jõudnud kohale. Vanemat poega oodates oli minu rasedus väga keeruline. Olin sunnitud pikali olema pea kogu raseduse. Viimase hetkeni oli oht, et mu keha ei tule selle kõigega toime, aga laps sündis napilt ajalisena ja sealt edasi sujus kõik kenasti. Temast sai kaisu-, lina- ja rinnalaps järgmiseks kaheks ja pooleks aastaks. Nooremat poega oodates, raseduse viiendal kuul, peale järjekordset rünnakut, tegin otsustavalt lõpparve vägivaldse suhtega. Minu tugivõrgustik oli seejärel olematu, aga ma sain kuidagi hakkama. Laste nimel.
30. rasedusnädala sündis siia ilma napilt poolteist kilo kaalunud pisike vapper võitleja. Pidin toime tulema enda preeklampsia järelmõjudega, lapse seisund oli mitmel korral väga raske ja kodus ootas meid hädapäraselt hoitud 2,5 aastane vanem vend. Need kaks kuud lahkurebitust ja võitlust ellujäämise eest on meie kõigi sees omal viisil alles. Ma ei osanud otsida abi ega tuge, tundsin end jonnakalt tugevana ja püüdsin läbi enda kogetu hoopis teisi toetada. See andis kõigele keerulisele uue ja parema mõõtme, talutava põhjuse ja pani mu tegutsema suurema eesmärgi nime – kirjutasin enneaegse tita haiglaelust raamatu, õppisin õeks, läksin Lastehaiglasse tööle, minust sai õdede õpetaja ja sealt edasi viis mu tee kriisiabi kogemusnõustaja ja pereterapeudi väljaõppeni, ikka samal ajal kogu aeg kirjutades. See tee jätkub. Enneaegse sünni kogemus ei pea perele ilmtingimata nii raske ja karm olema. Läbi mõistmise ja sobiva toetuse, läbi kohalolemise ja kuulamise saab palju pehmemalt. Saab ka siis, kui kõik viltu veab. Vahel on väga kosutav lihtsalt rääkida ja olla ning tunda, et ka kõige ebanormaalsemad asjad võivad omal moel olla täiesti normaalsed, isegi toredad. Tunda rõõmu ja leida väikeseid õnnekübemeid ka kõige keerulisemal hetkel, on väga oluline. Need aitavad olla ja aitavad edasi minna.

Teenus: Kogemusnõustamine
Piirkond: Tallinn
Hind:
alates 15€
Kestus: 1h
Nõustamine toimub MTÜ Enneaegsed lapsed kontoris aadressil Liimi 1-307, Tallinn

Aja broneerimiseks kirjuta eva@enneaegsedlapsed.ee või helista +372 58 134 188
 

Kogemusnõustaja, imetamisnõustaja Marianne Tobro: Mul on 2 last, kelle sünni ja imetamise kogemused on väga erinevad. Minu esimene laps sündis erakorralise keisrilõikega enneaegselt. Algus oli väga keeruline ning täis suurt hirmu ja ebaõnnestumise tunnet, enesesüüdistamist. Ma ei tundnud end piisavalt emana. Minust sai kogemusnõustaja. Peale teise lapse sündi läbisin ka imetamisnõustaja koolituse ja olen nüüd ka imetamisnõustaja. Võta minuga ühendust olenemata lapse vanusest. Ka näiteks siis kui oled alles beebiootel või tahad läbi rääkida varasemat kogemust. Kui imetamisel on valu, ebamugavust või kahtled, kas lapsel on kõht täis. Kui imetamine on raske, ei paku rõõmu. Või kui tahad lihtsalt küsida ja kindel olla..

Teenus: Kogemusnõustamine, imetamisnõustamine
Piirkond: Tartu
Hind:
alates 20€
Kestus: 1-1,5h
Nõustamine toimub läbi e-kanalite (Skype, Facebook) või kokkuleppel soovitud kohas Tartus (tulen koju/haiglasse).

PS! Hetkel puhkab!
Aja broneerimiseks kirjuta kiri@mariannetobro.ee või helista +372  527 5805

Vestlusringid Tallinnas või Tartus

Ühes grupis on maksimaalselt 8 inimest ja sarnase mure või looga. Vestlusringi eesmärk on toetada üksteist ja jagada oma kogemusi. Ühe grupiga võimalus mitu korda kohtuda. Aeg-ajalt korraldame kindlatel päevadel vestlusringe – leiad neid ürituste alt.

Hind: 5€/inimene – 1 kord
Kestus: 1-1,5h

Aja broneerimiseks kirjuta kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee või helista +372 55 632 491
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options