Jõulurõõmu viimine haiglatesse

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

MTÜ Enneaegsed Lapsed koostöös enneaegsete laste vanematega ja teiste heasoovijatega tõid traditsiooniliselt üheksandat aastat järjest veidigi jõulurõõmu enneaegsete laste vanematele, kes veetsid oma jõulud haiglas. Paljudel haiglas viibivatel lastel olid need kõige esimesed jõulud ja me kõik teame, kui raske on haiglas viibitud aeg. Eriti praegu niigi keerulisel ajal. Soovisime anda haiglas viibivatele peredele, et me mõtleme nende peale ja oleme toeks.

Mõtlesime sellel aastal väga pikalt, et mis võiks olla kingipakikese sees. Me ei soovinud kingipakki üle kuhjata vaid hoida seda võimalikult minimalistlikuna aga samas, et see oleks ka meeldejääv ja praktiline. Aeg tiksus halastamatult ja ei suutnud me siiani otsustada, et mis võiks olla see ideaalne kink kuni ühel hetkel tuli meil idee. Nüüd ei olnud enam midagi kui hakata tegutsema. Kirjutasime kirja ja uurisime haiglatelt, mis võiks olla orienteeruv kingipakkide kogus.

Oh meie rõõmu, kui saime teada, et saame oma ideega edasi minna. Nimelt kirjutasime Seik OÜ’le, et sooviksime saada kahte märkmikut: “Armastus iseendale” ja beebiraamat “Täht on sündinud”.

“Armastus iseendale” raamatus on erinevaid harjutused, mis õpetavad end rohkem armastama, olema õnnelik ja tänulik ning aitab saavutada kõiki oma eesmärke. Meie jaoks tundus see raamat kohe eriti sobilik just emale, kes on oma pisikese kangelasega haiglas.

Beebiraamat” Täht on sündinud” ei vajagi pikemat kirjeldamist. Pisikesed imed ongi meie tähed ja juba haiglas saab hakata vaikselt koguma mälestusi ja täitma.

Lisaks raamatutele lisasime kingipakile ka veepudelid, millega aitas panustada AS Liviko. Mäletame ka enda kogemusest, kui palju seda vett ikka kulus ja küll on hea kui on olemas veepudel, mida saab koguaeg täita.

Meie armsad päkapikud Kristel ja Reet külastasid 23. detsembril Pelgulinna Sünnitusmaja, Tallinna Lastehaiglat ja Ida-Tallinna Keskhaiglat ning 24. detsembril jõudsid kingitused ka Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikusse.

Soovime omaltpoolt tänada väga enneaegsete laste vanemaid ja teisi heasoovijaid, kes toetasid meid, et soetada kingipaki sisu. Suur tänu ka meie päkapikkudele, kes andsid edasi oma jõulusoovid haiglas viibivatele vanematele. Teie kõigi panus on meile hindmatu väärtusega ja üheskoos teeme me rohkem ära!

Aitäh kõikidele ja head uut aastat!

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options