Ülevaade EFCNI 2017 aasta konverentsist

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

27-29 jaanuar 2017 toimus EFCNI (European foundation for the care of newborn infants) kolmeteistkümnes enneaegsete laste vanemate organisatsioonide konverents Freisingus, Münchenis. Kohtumisel osalesid kolmekümnest riigist üle seitsmekümne viie esindaja. Esimest korda olid esindajad ka Ghanast, Brasiiliast ja Valgevenest. Seekordne kohtumine näitas, et iga aasta laste vanemate organisatsioonide pere tõuseb.

Esimesel päeval algas konverents eelkursusega „Kuidas organisatsiooni üles ehitada“, millele järgnesid presentatsioonid vanemate organisatsioonide esindajatelt, kes jagasid enda kogemusi ja praktikat. Enda tööst ja läbi viidud projektidest rääkisid enneaegsete laste vanemate organisatsioonide esindajad: Melletted a helyem Egyesület (Ungari) Vivere Onlus (Itaalia) ja Ilitominon (Kreeka). Sõna võtsid ka EFCNI kuld – ja hõbe partnerid.

Õhtul toimus taaskord EFCNI auhinna tseremoonia ja ettekanded „Rahvusvahelise enneaegsete päeva“ tegevustest (kõik osalejad saatsid 3 slaidi, mida nad tegid 17. novembril 2016 ehk rahvusvahelisel enneaegse sünni päeval). Saime vestelda erinevate riikide esindajatega ja kogemusi vahetada.

Laupäeva päevakava oli väga sisukas ja täis huvitavaid ettekandeid ning töötubasid. Kristel ja Livia osalesid sellel aastal töötoas, kus räägiti koostöö tegemisest vabatahtlikega ja abiliini välja töötamisega (ing.k working with volunteers and establishing a helpline).

Õhtul toimus ekskursioon koos giidiga Freisingu linnas ja pärast seda toimus õhtusöök, kus saime taaskord vahetada kogemusi.
Pühapäeval osalesid Kristel ja Livia töötoas, kus räägiti kuidas panna meeskond paremini koostööd tegema. Konverents oli taaskord äärmiselt sisukas, saime palju ideid ja koostööpartnereid.

Suured tänud toetajale – tänu kellele taaskord MTÜ Enneaegsed lapsed esindajad said EFCNI konverentsile!

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options