Perepäeva muljed

Posted in: Uudised
Tags:

Eelmisel nädalavahetusel kogunesid enneaegsete laste pered Eesti Vabaõhumuuseumisse, et veeta üheskoos üks tore ja meeldejääv päev. Laupäevahommikul aknast välja vaadates tekkis hetkeks hirm, et mis ilm meid ees ootab: väljas oli paks udu ja päikest ei kuskil. Kuid see meid ei heidutanud, tuju oli ikka hea. Aasta aega ju oodanud ja planeerinud perepäeva.

Foto autor: Triin Kask

Jõudsime hommikul kella 9 ajal Vabaõhumuuseumisse Setu tallu, tervitussõnad perenaisele öeldud ja asusime kiirelt tööle. Kella 10 ajal saabusid vabatahtlikud, kellele sai tööülesanded kätte antud. Siinkohal sooviksime siiralt tänada kõiki meie vabatahtlike, kuna teie panus on asendamatu.

Foto autor: Triin Kask

Poole 11 ajal saabusid esimesed pered ja päike ilmus välja. Aitäh, kallid pered – teie tulek tõi rõõmu nii meile kui ka päikesele. Perepäevale tuli kokku 105 suurt ja väikest inimest. Kell 11.10 tegi esimesed avasõnad päevajuht Tõnu Einasto, kes on muide ka ise enneaegsena sündinud. Edasi oli päevakavas Miku ja Manni lasteteater „Muinasjutt päeval magavast kuningatütrest“. Muinasjutt rääkis sellest, kuidas vana kuningas muudkui kurvastas, sest ta polnud enam kaua aega näinud oma tütart ärkvel ja naeratamas. Ta otsustas kutsuda kokku kõik uljad, kanged ja vaprad, et äkki neist kellelgi õnnestub kuningatütar mõne trikiga üles äratada.

Foto autor: Evelin Vanker

Peale etenduse lõppu sõitis Setu talu juurde hobukaarik. Lapsed läksid nii elevile ja juba tormasid suure hooga hobuse poole. Küll kõik tahtsid katsuda, pai teha ja sõitma minna. Need lapsed, kes ootasid hobukaariku sõitu, said minna töötuppa ja panna oma meisterdamisoskused proovile. Suurematel ja väikestel oli võimalik lasta endale teha ka näomaalinguid – küll meil jooksid pärast ringi vahvad tegelased.

Foto autor: Triin Kask

Samal ajal panime seinale mõned küsimused, kuhu palusime vanematel kirjutada, et millist toetust oleksid nemad vajanud, kui laps sündis enneaegselt ja millist toetust siis kui kätte jõudis koju minemise hetk. See tagasiside andmine on meie jaoks väga olulise tähtsusega, kuna ainult teie abiga saame üheskoos teha väga olulisi samme.

Foto autor: Evelin Vanker

Kella üheks oli planeeritud ühine lõuna, kuna perepäev toimus Vabaõhumuuseumis, siis toit oli ka õigele eestlasele kohane: kartul, sealiha ja soust. See oli hetk, kus oli võimalik istuda üheskoos laua taha ja omavahel suhelda – jagada oma kogemusi ja kuulata teiste perede jutte.

Foto autor: Triin Kask

Peale lõunasööki oli aeg kogupere seikluslikuks maastikumänguks. Mäng koosnes kaheksast tegevuspunktist, mida tuli ühiselt koos perega läbida.

Foto autor: Evelin Vanker

Peale seiklusmängu toimus nii heategevusliku loterii võitude väljaloosimine kui ka seiklusmängu võitjate välja selgitamine. Loosipileteid oli võimalik osta terve päeva vältel ning kokku oli ostetud umbes 80 loosipiletit. Võitjaid sai olla 25, auhinnad saime välja panna sponsorite abiga:

Foto autor: Evelin Vanker

Terve päeva vältel oli perepäeval kohal ka loovteraapia (Mumm perekeskus) ja tegevusteraapia (Tegevuste OÜ). Lapsed said katsuda, nuusutada ja isegi maitsta mitmeid põnevaid asju ning vanematel oli võimalik otse küsida oma ala professionaalidelt küsimusi. Loovteraapia vahendid aitas meil soetada Prisma. Beebialas oli võimalik vahetada pere pisimatel mähkmeid või lihtsalt rahulikult vaiba peal mängida. Magusanurgas oli võimalik proovida suhkruvaba šokolaadi ja soovi korral ka osta. Lisaks sai nii proovida kui osta Nonna käsitööna valminud moosiksülitooliga moosi. Esmaabi tarkuste nurgas oli Kerli ja Eva, kes viisid läbi kõikidele soovijatele esmaabi teadmiste kontrolli viktoriini. Kas sina tead, mida tuleb teha, kui leiad kehalt puugi? Kas sa pöördud EMOsse? Või eemaldad puugi esimesel võimalusel ise või ootad perearsti vastuvõttu?

Foto autor: Triin Kask

Aeg läks nii kiiresti, et ühel hetkel oligi aeg öelda tänusõnad. Oleme südamest tänulikud kõikidele meie toetajatele, vabatahtlikele ja peredele. Eelmisel aastal oli perepäeval umbes 70 inimest, sellel aastal 105, siis järgmisel aastal on meid äkki veel rohkem? Broneeri endale juba varakult kuupäev ära – 13. juuli 2019.

Foto autor: Triin Kask

Lisaks ülalmainitud toetajatele, soovime tänada veel:

   
   
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options