Maailmale nähtavamaks fotonäituse avamine Rocca al Mare keskuses

Posted in: Uudised
Tags:
MTÜ Enneaegsed Lapsed toob maailmale nähtavaks fotoseeria enneaegselt sündinud lastest. 13-st pildist koosnev fotonäitus saab alguse 17. mail kell 16.00 Rocca al Mare keskuses. Fotonäitus on üleval kuni 15.06.2018.
 
Igal aastal sünnib Eestis ligi 800 last enne oma õiget aega. Lapse sünd peaks olema üks elu kõige tähtsamaid ja positiivsemaid kogemusi. Tuua laps ilmale enne tähtaega, on nii ema kui pere jaoks märkimisväärne emotsionaalne trauma. Igasugune toetus on lapsevanematele väga oluline.
 
„Maailmale nähtavamaks“ on projekt, mille kaudu MTÜ Enneaegsed Lapsed soovib maailmale näidata enneaegsete laste imelisi lugusid. Otsisime 13 pildi jagu võimalikult erinevaid enneaegselt sündinud lapsi alates 3ndast eluaastast, et jäädvustada hetked ja näidata kui imeliseks võivad kasvada pisikesed imed kõigist raskustest hoolimata.
 
Näituse eesmärgiks on juhtida tähelepanu enneaegsuse levimusele ja tõsta üldist teadlikkust ühiskonnas enneaegsete laste ja nende arengu kohta ning pakkuda tuge värsketele enneaegsete laste vanematele. Sageli saavad vanemad liiga hilja teada enneaegsete laste vanemate jaoks loodud tugivõrgustikust ja kogemusnõustamisest, mille kaudu on võimalik maandada kriisist tekkinud pingeid ja parandada toimetulekuoskusi. Selle näitusega loodame jõuda rohkemate enneaegsete laste vanemateni.
 
MTÜ Enneaegsed lapsed loodi 2013. aastal eesmärgiga toetada enneaegseid lapsi, nende vanemaid ning lähedasi. Oma eesmärgi täitmiseks on korraldatud erinevaid kogumiskampaaniaid, millest saadud tuluga on toetatud haiglaid enneaegsetele lastele vajalike vahendite soetamisel. Kolmes Tallinna haiglas (Tallinna Lastehaiglas, Pelgulinna sünnitusmajas, Ida-Tallinna Keskhaiglas) toetavad vanemaid nende teekonnal kogemusnõustajad. Kogemusnõustajad on sarnase kriisikogemusega spetsialistid, kes on läbinud nõustamiseks vajaliku spetsiaalse koolituse.

Fotoseeria teostasid MTÜ Enneaegsed Lapsed eestvedamisel projektimeeskond:
Fotograaf: Marilin Leenurm
Laste juukseid sättis: Liina Oidekivi
Tekst ja pildid fotodel ja videol: Hege Runnel
Piltide töötlus: Tiina Tammiste
Video: Kuulid Muuvid

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options