Vestlusring “Emotsioonid ja toimetulek”

Enneaegse lapse sünd ja sellele järgnev periood toob endaga kaasa mitmeid erinevaid tundeid ja emotsioone, millega sa võib-olla varasemalt pole üldse kokku puutunud. Ootamatult oled olukorras, mida ei oodanud. Kas ma tohin üldse rõõmustada? Mis mind nüüd ees ootab? Tunned, et enam ei jaksa? Mõtled, et miks just sinuga nii juhtus? Oled vihane, süüdistad ennast või teisi? Ei suuda uskuda, et nüüd nii juhtus? Miks ma pingutasin tööl nii palju? Miks? Miks?

Võtame need emotsioonid ja tunded teemaks vestlusringis „Emotsioonid ja toimetulek“, mis toimub kolmapäeval – 04.04.2018 kell 17.30-19.00. Vestlusring toimub Tallinnas, aadressil Liimi 1-307. Vestlusringi viib läbi kogemusnõustaja Kristel Kukk, kes on ise ühtlasi erakordselt enneaegse lapse ema.

Kes on vestlusringile oodatud?
Vestlusring „Emotsioonid ja toimetulek“ on suunatud eelkõige enneaegse lapse vanemale, kus räägime enneaegse sünniga kaasnevatest emotsioonidest ja nendega toimetulekust – räägime süütundest, hirmust, vihast ja kurbusest.

Mis on vestlusringi eesmärk?
Vestlusringi eesmärk on toetada lapsevanemat, et enneaegse lapse vanem ei tunneks end üksi. Me usume, et kogemus ühendab inimesi ja loob kiire teineteisemõistmise. Rääkimine sarnase kogemuse läbinud inimesega võib anda lootust ja usku, et me ei ole üksinda. Vestlusring annab võimaluse soovi korral jagada oma lugu või hoopis kuulata teiste kogemusi. Meie lood on kõik väga erinevad ja isemoodi aga neis kõigis on alati ka mingi ühisosa. Selleks, et tekiks vastastikune usaldus ja turvatunne, siis jagatud kogemuslood jäävad ainult vestlusringis osalevate vanematele vahele.

Mis vestlusringil tehakse?
Vestlusring annab võimaluse rääkida oma lugu või küsida teistelt praktilist nõu. Annab võimaluse ka lihtsalt kuulata. Lihtsalt olla. Ühes grupis on maksimaalselt 8 inimest.

Aga kui mul ei ole võimalik last kuhugile hoidu anda?
Vestlusringile võib tulla ka koos oma lapsega. Kohapeal on olemas lastele mänguasjad ja joonistusvahendid.

Palju vestlusring maksab?
Vestlusringi maksumus on 10€/1 kord. Vestlusringide korraldamisega kaasnevad paratamatult kulutusi.

 Aga kui ma väga vajan vestlusringi, kuid mul ei ole võimalik hetkel tasuda?
Meie soov on, et vestlusringile saaks kõik, kes seda vajavad. Kui sul ei ole võimalik tasuda osalustasu, siis palun kirjuta meile kiri@enneaegsedlapsed.ee ja leiame lahenduse.

 Kuidas registreeruda vestlusringile?
Vestlusringile on võimalik registreerida läbi kodulehe, kasutades vestlusringi allpool asuvat broneerimiskalendrit. Palun sisesta sinna oma nimi, e-mail ja mitmendal rasedusnädalal laps sündis. Edasi tuleb valida „vali toode“ ja vestlusring „emotsioonid ja toimetulek“ ning vajuta siis kinnita. Kalender suunab sind edasi e-poodi tasuma.

 Kuhu pöörduda lisaküsimuste korral?
Kui sul on veel küsimusi seoses vestlusringiga, siis kirjuta meile kiri@enneaegsedlapsed.ee

Vestlusringi viib läbi kogemusnõustaja Kristel Kukk. Kristeli laps sündis keisriga erakordselt sügavalt enneaegsena 6 aastat tagasi, kaaludes kõigest 800 grammi. Miks ta tuli nii vara, ei osanud keegi öelda. Haiglas olemine oli väga raske ja edasi tuli minna ainult päev korraga. Mitte ükski päev ei möödunud ilma pisarateta. Iga õhtu magama minnes oli hirm, kas hommikul helistatakse haiglast. Iga kord haiglasse minnes oli hirm, et äkki nüüd on kõik. Iga päev algas süütundega, et ei suutnud last lõpuni kanda. Ei ole piisavalt naine? Ema? Süütunne kestis väga pikalt ja mõjutas suhteid oma lähedaste ja sõpradega. Kristel käis oma last vaatamas haiglas 3 kuud iga päev ja tundis end nii abituna. Kuid see hetk kui Kristel sai oma lapse esimest korda kängurusse andis lootust. Andis lootuse, et äkki ühel päeval.. ühel ilusal päeval saab koju. Peale 4ndat kuud see ilus hetk jõudis kätte. Rõõm oli suur aga samas oli ka hirm. Kodus ei ole ju õdesid ja arste, kelle poole saab iga hetk pöörduda. Ta on nii pisikene ju veel? Kas saab ikka hakkama? Tänu isiklikule kogemusele soovis Kristel olla toeks enneaegselt sündinud laste vanematele ja on tänaseks kogemusnõustaja.

https://enneaegsedlapsed.ee/
Juuli 2020
E T K N R L P
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options