Enneaegsete laste perepäev 2019

Posted in: Uncategorized @et
Tags:

Alles see ju oli (13.07.2019), kui ühel ilusal laupäeva hommikul kogunesid enneaegsete laste pered Tallinna Loomaaeda Rebasemäe piknikuplatsile, et veeta üheskoos üks tore ja meeldejääv päev. Eriti tore on see, et see vahva üritus toimus juba kolmandat aastat järjest ja kindlasti veel jätkub mitmeid aastaid. Nii tore on kohtuda enneaegsete laste peredega ka väljaspool virtuaalset tugigruppi ja vaadata, kuidas meie imed iga aastaga kasvavad. 

 

Päevajuht Stelle Enn ja perepäeva korraldaja Kristel Kukk. Fotograaf: Maria Rannala

Mõned päevad enne perepäeva oli suhteliselt jahe ja vihmane ning seetõttu oli hirm, et kas saame ka laupäeval vihma. Õnneks algas päev aga rõõmsalt koos päikesega! Kogunesime kella 9 paiku armsate vabatahtlikega Loomaaia läänevärava juurde. Päev algas kohe tagasilöökidega, kuna meil oli raskusi loomaaeda sisse saamisega. Öeldi, et üritus algab ju kell 11, miks me nii vara tulime aga meil oli ju vaja piknikuplats ette valmistada. Õnneks sai mure kiirelt lahendatud ja saime õige pea liikuda Rebasemäe Piknikuplatsi juurde. Kiirelt sai jagatud kõikidele vabatahtlikele tööülesanded ja saime õigeaegselt kõik valmis sätitud. Siin tahaksime tänada kõiki vabatahtlikke, kes ajasurvest hoolimata ikka oma rõõmsameelsust säilitasid. Teie panus on lihtsalt hindamatu!

Perepäevale oli registreerinud 117 suurt ja väikest inimest, neist kohale tuli 101. Kell 11 tegi esimesed avasõnad päevajuht Stelle Enn. Suur aitäh Sulle, Stelle, perepäev ilma Sinuta ei oleks olnud pooltki selline nagu see oli. Nii energiline, rõõmsameelne ja lapsemeelne! 
Päevajuht Stelle Enn. Fotograaf: Maria Rannala

Edasi oli päevakavas vahva etendus „Imeline puhkus“, mis rääkis sõprusest, abivalmidusest ja teineteise mõistmisest. Lugu sai alguse sellest, et ühel päeval kuulutati loomaaias välja puhkus ning loomad said minna oma koju. Kaks sebrat aga otsustasid teha teoks oma ammuse soovi – sõita soojale maale sugulastele külla. Nad pakkisid oma asjad, jätsid hüvasti oma kaaslastega ning puhkus võis justkui alata, kuid.. ootamatult ilmus välja nende vana sõber, kellel oli sebradele üks suur-suur palve. Sõbra palvet täites satuti mitmetesse seiklusse nii, et koos veedetud puhkusest sai mitte tavaline vaid lausa imeline puhkus! Etenduse „Imeline puhkus“ lavastas Lasteteater Trumm. 

 

 

Etendus "Imeline puhkus". Fotograaf: Alar Reinmaa

Peale etendust oli aeg panna proovile oma reageerimisvõime meeskonnamänguga „100 mölki“!. Komplekteerisime tiimid ja iga tiim sai mõelda omale sobiva nime. 100 mölki on innovatiivne ja seiklusrikas strateegiamäng looduses. Mänguväljakuks oli ümbruskonna maastik, kus asusid hajutatult virtuaalsed kontrollpunktid. Iga tiim sai tahvelarvuti, mille juhatamisel tuli need punktid üles leida, vastata küsimustele ja lahendada ülesandeid. Eesmärgiks oli vastata kõikidele küsimustele ja saada tulemuseks täpselt 100 punkti. Mõnikord aga ei lähe kõik nii nagu plaanitud… Vahva seiklusmängu viis läbi 360kraadi. 

Seiklusmängu võitjad:

 1.   „Midagi ilusat“
 2.  „Muffinid“
 3. „Pandateam“
Fotograaf: Alar Reinmaa

Pere kõige pisematel oli võimalus jääda piknikuplatsile koos mängujuhtidega, samal ajal kui emmed-issid ja veidi suuremad lapsed seiklusmängul olid. Lastele oli mõeldud välja erinevaid tegevusi: ristsõna lahendamine, erinevad mängud ja võistlused, meisterdamine helmestest. Need tegevused viis läbi kaks mängujuhti ettevõttest Pidu lastele.

Fotograaf: Maria Rannala

Lisaks oli piknikuplatsil ka PIPI! Oh, Pipiga sai mängida kulli ja joonistada. Nii suured kui ka väikesed said endale tempel tattoosid. Aitäh Sulle Pipi, ettevõttest Vahva Lastekas.

Fotograaf: Alar Reinmaa

Peale mängu sai maha istuda oma pikniku tekkidele ja süüa maitsvat toitvat boršisuppi. Aitäh Carmen Catering! Esmakordselt toimus samal ajal ka meie esimene enneaegsete imede kokandusvõistlus! Kokandusvõistlusele registreeris 6 perekonda, kes said kodus kogu perega valmistada oma maailma kõige paremaid piknikkusnäkke. Kokandusvõistlusele toodi nii soolast kui ka magusat. Kõik perepäeval osalejad said proovida tooteid ja valida oma lemmiku. Oma hääle andis üle poolte osalejatest (peaaegu kõik täiskasvanud ja ka lapsed). Kui vaid saaks läbi piltide anda edasi ka seda maitset.. No need kõik olid nii head 🙂

Fotograaf: Alar Reinmaa

Kokandusvõistluse võitjad:

 1. 4kokka
 2. Mõngelid
 3. Georg

Aitäh kõikidele, kes sellest kõige esimesest kokandusvõistlusest osa võttis. Väga loodame, et sellest sünnib edasi üks vahva ja tore traditsioon.

Paremalt esimene perekond I koht, vasakult esimene II koht ning Pingu kõrval vasakul naisterahvas III koht. Fotograaf: Maria Rannala

Fotograaf: Martin Lillepuu

Kui kõhud olid heast ja paremast täis söödud, siis oli aeg traditsiooniliseks ühiseks pildistamiseks. Võtsime vastu väljakutse mahutada kogu seltskond ühele pildile.

Enneaegsete laste perepäeva grupipilt. Fotograaf: Alar Reinmaa

Peale seda said lapsed lasta teha endale suhkruvatti. Oh, neid kleepuvaid käsi ja nägusid. Pärast oli aeg teadusetenduseks, kus näidati erinevaid katseid ning lapsed said küsida ja vastata. Julgemad lapsed said aga ise ka katsetes osaleda. Puudu ei olnud ka paugust ja tossust! 

 

MTÜ Enneaegsed lapsed liige Eva Näf koos oma poja Evaniga. Fotograaf: Alar Reinmaa

Terve päeva vältel oli kohapeal olemas MTÜ Enneaegsed lapsed esindustelk, kus oli võimalik osta heategevusliku loosi pileteid. Meilegi üllatuseks said piletid otsa juba kella 13ks! Auhindu oli kokku 85 ja ühe loosi hinnaks 5 eurot. Iga loos võitis!

Fotograaf: Alar Reinmaa

Soovime südamest tänada kõiki neid ettevõtteid, kes panustasid heategevusloosi auhinnafondi erinevaid perepileteid, kinkekaarte ja meeneid:

 

  • Elistvere Loomapark-Looduskeskus
  • Atlantis H20 veepark
  • Eesti Loodusmuuseum
  • Energia Avastuskeskus
  • Gelato Ladies
  • Nuku muuseum
  • Eesti Tervishoiumuuseum
  • Eesti Vabaõhumuuseum
  • Lennusadam
  • Muhu Jaanalinnufarm
  • Ahhaa Keskus
  • Eesti Politseimuuseum
  • Jääajakeskus
  • Vembu-tembumaa
  • Happy-Fly batuudikeskus
  • Apollo
  • Muhu seikluspark
  • Tervise Paradiis
  • Spaa Hotell Viiking
  • Vanemuine
  • Ugala teater
  • Nõmme Seikluspark
  • Loodusvägi
  • Forum Cinema
  • Nordic Hotel Forum
  • MUUUV seiklusmaa
Fotograaf: Maria Rannala

Kohal oli ka Korrus3 oma maadlusmatiga, kus lapsed said mürada ning läbi viidi ka näidistreeninguid. 

Fotograaf: Maria Rannala

Eeskujuliikumise „Aga mina“ raudteeohutuse telgis sai testida ja suurendada oma raudteeohutusalaseid teadmisi ning võita erinevaid auhindasid. 

Auhindade loosimine. Fotograaf: Maria Rannala

Sarnaselt eelmisele aastale oli meil loovterapeut Maria Kalasnikova ettevõttest Mumm perekeskus ning tegevusterapeut Grete Anton ettevõttest TegevusTe OÜ, kes rääkisid lähemalt oma tegevustest ja lapsed said panna proovile oma loovuse. Terve päeva vältel said nii suured kui ka väikesed lasta joonistada omale teemakohased loomanäod. Päevajuhi initsiatiivil lasi korraldaja Kristel Kukk joonistada endale kassi näo, sest on koguaeg soovinud olla kass.

 

Fotograaf: Maria Rannala

Iga pere sai lasta teha perepilte nii fotoboxis kui ka fotograafide juures. Aitäh armsad Maria Rannala, Alar Reinmaa ja Martin Lillepuu, et jäädvustasite perepäeva.

Fotograaf: Maria Rannala

Perepäeva lõpetas loomaaia üldekskursioon giidiga. Kõik soovijad said kogenud giidide juttudest teada palju huvitavat erinevate loomade kohta. Näiteks tiiger on vöödiline mitte triibuline.

Loomaaia üldekskursioonil. Fotograaf: Martin Lillepuu

Eriline tänu ka meie toetajatele: Abbvie, Sugarless

Suur, suur aitäh kõikidele osalejatele, abilistele ja korraldajatele!
Kohtumiseni järgmisel aastal 25.07.2020 Viskla külas, Kose vallas!
 
Ilusat suve jätku! Fotograaf: Martin Lillepuu
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options