Vanemate vestlusring

19.03.2018 kell 14.00-15.30 toimub esimene enneaegsete laste vanemate vestlusring Tallinnas Liimi 1-307, kus vanemad saavad jagada oma lugusid, muresid ja rõõme või küsida teistelt vanematelt kogemusi. Vestlusringi ühes grupis on maksimaalselt 6 inimest. Suurema huvi korral teeme vestlusringi ka teisel ajal uue grupiga.

Vestlusringi eesmärk on toetada lapsevanemat, et enneaegse lapse vanem ei tunneks end üksi. Me usume, et kogemus ühendab inimesi ja loob kiire teineteisemõistmise. Rääkimine sarnase kogemuse läbinud inimesega võib anda lootust ja usku, et me ei ole üksinda. Vestlusring annab võimaluse soovi korral jagada oma lugu või hoopis kuulata teiste kogemusi. Meie lood on kõik väga erinevad ja isemoodi aga neis kõigis on alati ka mingi ühisosa. Selleks, et tekiks vastastikune usaldus ja turvatunne, siis jagatud kogemuslood jäävad ainult vestlusringis osalevate vanematele vahele.

Hind 10€/inimene – kohapeal olemas tee/kohvi ja näksid. Oled väga oodatud tulema ka koos oma pisikesega!

Vestlusringi viib läbi kogemusnõustaja Kristel Kukk. Kristeli laps sündis keisriga erakordselt sügavalt enneaegsena, kaaludes kõigest 800 grammi. Algus oli äärmiselt raske ja muresid oli väga palju. Esimesed kolm kuud elas laps päev korraga väga keerulises seisus raskema astme intensiivis ja Kristel käis külastusaegadel oma last vaatamas. Kristelil oli väga suur hirm ja süüdistas pidevalt ennast. Tal ei möödunud ühtegi päeva/ööd, kui ta ei oleks nutnud. Ta tundis, et on ebaõnnestunud ema, kuna ei suutnud oma last lõpuni kanda. Süütunne kestis väga pikalt ja mõjutas suhteid oma lähedaste ja sõpradega. Tänu oma kogemustele sai temast kogemusnõustaja, et olla toeks enneaegsete laste vanematele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options