Rahvusvaheline rinnaga toitmise nädal

Postitused Facebookis ülemaailmse rinnaga toitmise nädalal:

01.08.2019
Täna algab ülemaailmne rinnaga toitmise nädal (1-7.august)!🤱

Ajal, mil enneaegselt sündinud lapsed vapralt võitlevad, saavad nende emad toetada neid kõige olulisema unikaalse jõujoogiga. Kui laps sünnib liiga vara, on emast eraldatud ja vajab hakkama saamiseks tarkade aparaatide abi, võib rinnaga toitmine olla võimatu, sest beebi ei oska veel ise süüa või on see tema seisundi tõttu veel väga keeruline.

Beebid, kes veel ise ei söö, saavad oma toidu peenikese sondi kaudu, misviib toidu õrnalt otse kõhtu. Selleks, et titad saaksid oma ema piima ka siis, kui nad veel ei oska, jaksa või saa, peavad emad piima rinnast regulaarselt välja pumpama või käsitsi lüpsma.

Rinnapiima pumpamine võib olla väljakutse, aga see on titale nii vajalik! Esimesed tilgad ternespiima peaks ema püüdma rinnast kätte saada esimese kuue tunni jooksul pärast sünnitust. Iga tilk loeb ja väärib säilitamist ja titale toimetamist. Alguses tuleb rinnast piima imevähe, aga sageli ja korralikult pumbates loob ema rinnapumba või käsitsi lüpsmise abil rikkaliku piimavaru.

02.08.2019
Ülemaailmne rinnaga toitmise nädal (1-7.august)! 🤱

Pumpa sageli! Mida rohkem piima tuleb rinnast välja seda kindlamalt teab ema organism, et piima on vaja ja hakkab reguleerima selle kogust. Enneaegsete beebide emadel tuleb piimavarude tagamiseks ja rohke piima tootmiseks sageli piima pumbata või lüpsta. On nii oluline, et ema leiab endale sobiva meetodi, kuidas piim rinnast kätte saada. Kui üks meetod ei sobi, saab proovida teist. Ka pumpasid on erinevaid.

Piimakoguse säilitamiseks peaks ema piima pumpama ööpäevas vähemalt 8 korda, kuid soovitavalt veidi sagedamini, sest laps kasvab ja vajab järjest enam süüa. Piima pumpamine peaks päeva jooksul toimuma iga 2 kuni 3 tunni järel ning öösel iga 3 kuni 4 tunni järel. Öösel ja unesoojana toetavad ema hormoonid küll piima teket paremini, kuid imetav ema vajab väga ka korralikku puhkust. Kui piima on rohkem, kui beebi vajab, siis saab seda tuleviku tarbeks säilitada.

Vajadusel võta ühendust imetamisnõustajaga, kes saab olla Sulle toeks rinnapiima pumpamisel, välja lüpsmisel ja imetamisel.

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options