Vestlusring “Erivajadusega laps-rõõmud ja mured”

Registreerimine on lõppenud. Lisainfo kiri@enneaegsedlapsed.ee

Miks just minul? Millega ma olen selle ära teeninud? Kas mina ise olen süüdi? Keegi meist ei ole kaitstud selle eest, et laps võib sündida erivajadusega. Mitte keegi. Mitte keegi meist ei ole ette valmistatud olukorraks, kus peame endaga teadvustama, et just minu laps on puudega, erivajadusega, et tal on midagi viga.

Vestlusingil „Erivajadusega laps-rõõmud ja mured“ kuulame ja soovi korral jagame oma muresid, rõõme, kogemusi ja edusamme. Vestlusring toimub teisipäeval – 18.04.2018 kell 17.30-19.00 Tallinnas, aadressil Liimi 1-307. Vestlusringi viib läbi kogemusnõustaja Livia Laas, kellel üks lastest sündis erakordselt enneaegsena.

Kes on vestlusringile oodatud?
Vestlusring „Erivajadusega laps-rõõmud ja mured“ on suunatud kõikidele lapsevanematele, kelle peres kasvab erivajadusega laps.

Mis on vestlusringi eesmärk?
Vestlusringi eesmärk on olla sarnases situatsioonis olevatele lapsevanematele toeks. Me usume, et kogemus ühendab inimesi ja loob kiire teineteisemõistmise. Rääkimine sarnase kogemuse läbinud inimesega võib anda lootust ja usku, et me ei ole üksinda. Vestlusring annab võimaluse soovi korral jagada oma lugu või hoopis kuulata teiste kogemusi. Meie lood on kõik väga erinevad ja isemoodi aga neis kõigis on alati ka mingi ühisosa. Selleks, et tekiks vastastikune usaldus ja turvatunne, siis jagatud kogemuslood jäävad ainult vestlusringis osalevate vanematele vahele.

Mis vestlusringil tehakse?
Vestlusring annab võimaluse rääkida oma lugu või küsida teistelt praktilist nõu. Annab võimaluse ka lihtsalt kuulata. Lihtsalt olla. Ühes grupis on maksimaalselt 8 inimest.

Palju vestlusring maksab?
Vestlusringi maksumus on 10€/1 kord. Kiirematele registreerijatele kehtib SOODUHIND 7€ kuni 12.04.2018. Vestlusringide korraldamisega kaasnevad paratamatult kulutusi.

Aga kui ma väga vajan vestlusringi, kuid mul ei ole võimalik hetkel tasuda?
Meie soov on, et vestlusringile saaks kõik, kes seda vajavad. Kui sul ei ole võimalik tasuda osalustasu, siis palun kirjuta meile kiri@enneaegsedlapsed.ee ja leiame lahenduse.

Kuidas registreeruda vestlusringile?
Vestlusringile on võimalik registreerida läbi kodulehe, kasutades vestlusringi allpool asuvat broneerimiskalendrit. Palun sisesta sinna oma nimi ja e-mail. Edasi tuleb valida „vali toode“ ja vestlusring „erivajadusega laps-mured ja rõõmud“ ning vajuta siis kinnita. Kalender suunab sind edasi e-poodi tasuma.

Kuhu pöörduda lisaküsimuste korral?
Kui sul on veel küsimusi seoses vestlusringiga, siis kirjuta meile kiri@enneaegsedlapsed.ee

Vestlusringi viib läbi kogemusnõustaja Livia Laas. Livial on kodus 5-aastane tütar Adele, kes sündis 25.rasedusnädalal noorema kaksikuna, teine kaksikutest suri 10-päevasena, ning 3-aastane tütar Nora. Adele sai koju peale 4 kuud haiglas viibimist, mis oli täis tõuse ning mõõnasid. Aasta peale haiglast koju saamist mõistis Livia, et soovib toetada ka teisi sarnases olukorras vanemaid ning alates 2015.aastast on ta vabatahtlik kogemusnõustaja Tallinna Lastehaiglas. 1,5aasta vanusena selgus Adelel vajadus puude taotlemise järele, samuti on puue määratud tema nooremale tütrele. Tänu eelnevatele kogemustele mõistis Livia kui oluline on tugivõrgustik ning samal ajal kuidas saab tema kogemusnõustajana toetada neid vanemaid, kelle tugivõrgustik on nõrk või üldse puudub.

 

https://enneaegsedlapsed.ee/
Juuli 2020
E T K N R L P
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options