Enneaegsed lapsed

Menüü

Püsiannetus

Aitame koos pisikestel imedel koju jõuda!

Enneaegselt sündinud beebid viibivad sageli oma esimesed elunädalad ja –kuud haiglaravil. Perekeskse ravi rakendamisel ei lahutata teineteisest ema ja last. On teada, et perekonna kaasamine intensiivraviosakonnas viibiva vastsündinu eest hoolitsemisesse on emotsionaalselt kasulik nii vastsündinule endale kui ka tema vanematele. Eesti haiglate intensiivraviosakondades on eraldi toad emadele ning lapsed viibivad 24/7 järelvalve all ühispalatis, kus emad neid hooldamas ja toitmas/imetamas käivad. Emad saavad laste juures viibida ööpäev läbi ning ka isad on oodatud osalema lapse hooldus- ja raviprotsessis. Kuna ühes palatis on pideva jälgimise all rohkem kui üks beebi (ca 3-4), on ema ja lapse ning perede privaatsus sageli häiritud.

Tee MTÜ’le Enneaegsed lapsed püsikorraldus ning aitad meil toetada pisikeste imede peresid. Vastsündinu jaoks on kõige olulisem tema ema ja isa. Ema ja pere lähedus on veelgi olulisem kui esimesed elupäevad/-nädalad/- kuud tuleb veeta haiglas. Toetame perekeskset ravi, et iga pisikese ime kõrval oleks talle kõige lähedasemad inimesed, kes muudavad kergemaks ka keerulised haiglaprotseduurid.

Projekti eesmärk:

 • Toetame perekeskset ravi ja saadud annetuse eest soetame haiglatele (Pelgulinna sünnitusmaja, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinik) vastavalt vajadustele nt:
 1. rinnapumpasid,
 2. imetamispatju,
 3. rinnapatju,
 4. rinnapiima sulatusseadet,
 5. biliburiin madratsid,
 6. ja palju muud vajalikku.
 • Toetame kogemusnõustamise arendamist – panustame tulevaste kogemusnõustajate koolitamisele ja jätkusuutlikule arengule. Kui soovid kogemusnõustamisest rohkem teada saada, siis vaata siia.

Püsikorralduse tegemiseks vajalikud rekvisiidid:

MTÜ Enneaegsed lapsed

 • Swedbank – EE492200221058793779
 • SEB – EE251010220249430227
 • LHV – EE237700771002467527

Selgitus: “annetus” ja oma isikukood (MTÜ Enneaegsed lapsed on tulumaksusoodustuse nimekirjas).